Gradina de legume

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Daaaaa.......dovlecel din ala luuuuuuung .Il tai si el creste la loc ca extraterestrii :evil:
 

mirela06

Active Member
Auu!. Am avut si eu, dar i-am pierdut urma. Daca au sa creasca, sa se faca mari, poti lasa unul de saminta? Si poate dai si la una ca mine?Te rooog. Ce zici!? Te-am impresionaat!? :oops: :eek: :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Dupa cite flori are ar trebui sa am o productie record.Evident ca voi lasa de saminta ca sa impart iar la cit de frumos m-ai rugat 8) nici ca puteam sa te refuz :mrgreen: .Ceea ce e de-a dreptul impresionant este cit de repede poate sa creasca .exact ca vrejul lui Jack.S-a dus si in vizita peste gard la vecinii mei :) dar nu stiu cit de bucurosi sunt sa vada o tuia plina de ...........chestii din alea verzi si lungi :evil:
 

victoria

Active Member
Mirela06,tocmai scrisesem la postul cu rosii si te intrebam iar unde stai.Batranetile....deh
Acu am vazut.Of,da' tare departe.
Si eu am pus dovlecel la metru si a facut flori.Acum s-au trecut din ele si astept sa apara....balaurul.
Din ceilalti dovlecei deja suntem satui.Azi fac dovlecei si ceapa umplute.
 

mirela06

Active Member
Ma bucur. Sa te gindesti si la mine cind papi din cei la metru :rofl: pe mine nu conteneau sa a uimeasca cu cresteea lor. :rofl:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Am luat de la Rosetti un plic de porumb dulce,dupa ploile recente cred ca se iteste imediat.
 

ACHIMENES

Member
L-ai semanat Laura?, daca ai facut-o inseamna ca o sa ai noroc sa germineze sau sa nu dea in balbaiala de la atata apa.
Ploaia asta pare ca nu se mai opreste. :?
 
Sus