Gradina de legume

mirela06

Active Member
Multumesc draga mea Mymo.Si tot se inalta. Asta ma sperie in fiecare an, cu padurea lor, dar fac atitea fructe ca uit de asa ceva si zilnic le admir si ma bucur de ele si toate celelalte legume. Multa munca, bucurie mare la realizari si reusite. :)
 

tranda09

Member
Am ascultat sfatul dat de voi si nu am pus rosii in mica mea gradina de legume.
Nu vazusem niciodata planta de mazare. Este uimitoare.
 

mirela06

Active Member
Ma bucur pt. gradinuta ta si faptul ca ai descoperit placerea cunoasterii unor plante , asa cum sunt ele.Felicitari si sa ai parte numai de satisfactii. :clap: :)
 
rau ,a scapat iar vaca si manza vecinului si a facut prapad , mai scapase una sa vedem cum evoluiaza ,noroc ca le-am impartit in 3 cu niste amice ,sa vedem ale lor cum merg !!!
 

mirela06

Active Member
Imi pare rau. Ramine sa-ti trimit la toamna, dar sa-mi aduci aminte. Stii tu Roza, Roza , bat-o vina :rofl:
 

ghia_don

Active Member
Mirela, Mymo, dragelor, dar in zona voastra nu cresc buruieni??? :eek:
Ca vad ca la voi in gradina e curat ca-n palma, iar eu nu mai termin de smuls buruieni :cry: ...cred ca le-ati pacalit voi cu ceva sa plece fuguta de la voi si sa-mi umple mie gradina :rofl: ...
 

mirela06

Active Member
Ba daaa, dar stam numai cu ochii, pardon , mainile pe ele. Barem sotul , cred ca le si pindeste. Mi-l imaginez cum sta pitit, cu un par si cum iese o buruienoasa, pac, poc in capul ei. Eiii ce zici. :? :rofl: :rofl: :rofl:
 

mymo

Active Member
Doina draga,nu mai spune nimic de buruieni ca fac hepatita :x astazi am venit la ora 21 de la gradina,cred ca nici piele nu mai am pe degete de la atata smuls.Dar a fost pamantul atat de ud incat era pacat sa nu le smulg usor.
Si eu nu am servici si tot mi-e greu,ce sa mai ziceti voi care mai mergeti si la munca,toata stima pentru voi :clap:
 

ghia_don

Active Member
Mai , cu parul n-am incercat, dar nu-i timpul pierdut :rofl: ...Poate asa le fac sa-si ia talpasita :rofl: ...
 

victoria

Active Member
Mirela06 tocmai ti-am vizitat gradina.Tare frumos si ordonat este totul.Imi place mai ales cum ai via pusa.
Pe unde stai ,sa vin sa gust din dulceata aia de capsuni?
Eu trebuie sa schimb soiul ca am unul neproductiv.Abia daca a reusit David(baiatul meu) sa se sature.
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Mirela,ar trebui sa te bucuri ca ai buruieni,inseamna ca pamantul este fertil!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Singura leguma si aia cataratoare
si are o floare asa de frumoaaasaaa...........
 
Sus