Gradina de la foisor

tranda09

Member
In iunie 2012 am adus ghivecele cu trandafirii mei pusi in luna martie, cu boboci si flori, pentru ca sa umplu putin un colt din pamantul de la tara, napadit de iarba groasa, necosita niciodata, cu radacini puternice care nu voiau sa lase nicio alta planta sa-si faca loc printre ele. Munca a fost pe masura rezultatelor.Desi foisorul a fost in reconstructie totala, eu mi-am aparat plantutele firave si apoi buchetele superbe de flori care parca spuneau: fereste-ma, nu ma calca!Pozele sunt pana in noiembrie 2013 cand craitele ( tagets) inca luptau contra brumei matinale si a vanturilor puternice dorind sa ramana drepte si incununate cu flori in bataia razelor anemice de soare cu dinti.
Abia astept sa vina primavara. Pentru ca gardul are panouri de 2m din sarma as vrea sa-l imbrac contra privirilor iscoditoare si curioase. As vrea sa pun hamei . Am citit ca va creste repede. Stiti unde gasesc hamei?
http://trandafira.sunphoto.ro/Gradina_2012-2013
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Ultima data am vazut hamei pe gard la Manastirea Cernica,dar acum vreo sapte -opt ani.Imbraca foarte frumos portiunea aceea de gard.
 
Sus