Golden Celebration (David Austin)

carla

Active Member
Minunat trandafirul tau, sa-ti creasca mare si sa te bucuri de el :D
Cat tine floarea?
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
multumesc fetelor pt aprecieri !

Carla ! inca nu stiu ca azi dimineata sa deschis prima floare ! dar va tin la curent :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
floarea care sa deschis alaltaieri inca rezista nu sa scuturat :D rezista deestul de bine pina acum ,oricum nu cred ca vor tine floarile la fel de mult ca la un Th ! da e bine ca e super frumos :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: ce frumusete.... :eek: Ba eu ma supar dar numai daca nu imi dai si mie un lastarel :D la toamna....
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
pai esti prima pe lista !

daca m-ai vedea ,toata ziua stau in patru labe linga Golden si ma minunez !
:tavalit:
 

anasstasia

Active Member
Am prins doar 2 flori care s-au trecut destul de repede. Trandafir tinar, plantat in primavara acestui an. Parfum placut, iar floarea isi schimba forma pe masura ce se trece (devine din ce in ce mai plata). De asemenea florile pe masura ce se trec sint patate de catre ploi. Sint multumita de el.
Cumparat tot de la sirb, florile sint de un galben mai moderat.

http://anasstasia.sunphoto.ro/Golden_celebration
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Anastasia ! o ai la soare toata ziua ? ca a mea e mai intens colorat :? e chiar asa cum se vede pe poze ,plus ca florile sunt deja de 5 zile ,bine momentan ploua abundent si sunt sigura ca mare lucru nu o sa ramina din flori dar sunt multumita :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce darnic a fost la tine, al meu doar o floare a deschis pana acum...tu ai un adevarat regal :visator:
 
Sus