Gloxinia,partea a 2-a

kerkyra

Well-Known Member
Da, si eu prefer sa prind eu din frunze decat sa cumpar, fie bulb, fie planta, am avut numai surprize neplacute cu ce am luat din magazin.
 

kerkyra

Well-Known Member
Eu am prins cu succes asta toamna. Cred ca ideea este sa nu fie calduri mari, deci vara nu cred sa reuseasca, nici la mine nu a mers. Nu stiu acum daca merg.
 

mikiduzza

Member
am inteles
si oare in toamna pe cand?
adica eu ma intorc prin octombrie si ma gandesc daca mai prind ceva frunze la vanzare.. :)
 

gabiee

Active Member
Dea a spus:
:D multumesc fetelor!

nu stiam ca e frecventa situatia cu ambalajul de gloxinie si ceea ce ajunge sa iasa ... :| Este o situatie in care ai tot dreptul sa faci o reclamatie, mai ales ca nu am cumparat bulbii de la colt de strada.

:D
ale mele care trebuiau sa fie albe au iesit rosii - la tine macar seama cat decat :D
 

popescu gp

Well-Known Member
gloxinii

Nu ma mira zicala :afara vopsit gardul in nauntru leopardul sau unde dai si unde crapa;cam asa cu magazinele noastre,dar sa mai avem pretentii de gloxii deosebite?
 

IoanaTweety

Active Member
Marirogo, le tii in jardiniere? Le-ai obtinut din seminte..? Incerc sa inteleg cum de erau asa multi pui in jardiniere..

F frumoase. :)
 

mikiduzza

Member
vai ce frumoase sunt.. :indragostit:
a mea e cam puturosica...
de-abia acum incep sa-i dea boboceii, si e cam mititica
 

marirogo

Active Member
IoanaTweety a spus:
Marirogo, le tii in jardiniere? Le-ai obtinut din seminte..? Incerc sa inteleg cum de erau asa multi pui in jardiniere..

F frumoase. :)
Nu sunt obtinute din seminte, sunt din frunze inradacinate. Am preferat sa le pun in jardiniere, pt a nu fi prea multe ghivece.
 
Sus