Gloxinia,partea a 2-a

Foarte frumoase florile voastre :D Am si eu un bulb de pistruiata, dar este tare lenes il am pus in pamant de mai bine de o luna si abia acum zaresc un lasar miiiiiiic miiiiiiiiiiiiic :x
 

kerkyra

Well-Known Member
Ce frumoasa e cea mov, gabiee.
Si eu am pus un bulb grena de muuulllttt timp, si nimic. :(
 

popescu gp

Well-Known Member
gloxinii

Foarte frumoase floricele;de ce angrosistii de afara nu diversifica bulbii de gloxinii;tot cu cele clasice an de an ,cred ca se inmultesc mai usor si sunt mai vandabile decat cele deosebite care ar costa mai mult.Dar pentru iubitorii de asemenea flori ori cat ar costa nu ar fi prea mult din punct de vedere al pretului
 

helisananca

Member
si a mea se pegateste sa infloreasca ,insa se afla intr-un ghiveci comun cu impatiens si nu o pot separa acum pt ca presupun ca i-ar afecta inflorirea asa ca mai astept ,sunt nerabdatoare sa vad ce culoare este
 

Dea

Active Member
Supeba alfa! si Superba Dora! :D
Au inceput sa infloreasca oarecum mai devreme anul acesta, cel putin ale mele, care obisnuiau sa infloreasca prin iunie - iulie.
Si frumoasa mea cu "pete", dupa cum i-ati zis voi
 

Dora

Member
Dea,ce dragut arata florile,parca ar fi aliniate :wink: .Nu-mi dau seama bine din poza,toate acele flori sunt dintr-un singur ghiveci?E ca un buchet superb de gloxinii!
 

Arina

Member
Ce frumusete, Dea!Nu am mai vazut asa pana acum! :eek: Felicitari!

Dora :* :hug: , ale mele sunt foarte lenese anul acesta...una singura a inflorit , dar se mai pregatesc cateva :D .
 
Sus