Gloxinia,partea a 2-a

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu sunt incantata de gloxiniile mele. N-au facut ele atatea flori niciodata. Am una de ani de zile si abia acum a facut primul ei boboc. Nici nu stiu ce-o sa fie. :wink:
 

MASCHA

Active Member
Gloxinia alba avea 18 boboci de floare bine dezvoltati,i-am numarat cand am fasonat -o pentru butasit :cry:
Nu are acarieni,avea frunze frumoase si sanatoase,ma gandesc ca prea multa apa :? .Vazind frunzele palite am pus apa fara sa verific substratul ....Nu stiu ....in ghiveci cu ea mai sunt doua care nu au nimic....deocamdata
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Este cea mai spectaculoasa gloxinie pe care am avut-o vreodata. Din poze nu prea reiese dar exemplarul este absolut superb. Parca e bibelou.

 

claude

Well-Known Member
Moderator
E foarte frumoasa! Afine cu frisca :)
Bravo fetelor, pentru minunatele voastre. La mine din anul 2 nu prea mai faceau mare lucru asa ca dupa o vreme am renuntat la ele, desi imi plac de numa" :(
 

fixpix

Active Member
Yuppy. AM taiat betele de la florile trecute (gloxinia slipper mov) si le-am pus in apa. Cred ca dau ... mustati. CE COOL!
Gloxinia asta chiar imi place ca e foarte infloritoare. O Sa le inmultesc de o sa am tot balconu plin :)

PS...

Sini, ai niste gloxinii..... manca-le-as!
Aia rosie si mov simple is yum-yum!
 

popescu gp

Well-Known Member
gloxinia

Splendide floricele la gloxiniile voastre Cornelia,Mascha.Sini,Marioara si la cat mai multe inflorituri.
 
Sus