Gloriosa

cornelia

Fondator
Membru staff
Da, ca e toamna-iarna. :rofl: In primavara or sa fie disponibile ca doar toate firmele vor vanzare, nu?
 

Kati

Active Member
Eu zic ca nu mai are sanse, dar nu se stie niciodata. Incearca totusi sa-l pui primavara in pamant, apoi vezi tu daca iese ceva sau nu :D
 

ghia_don

Active Member
La mine nici una n-a facut seminte... :(
Michaela, poti sa le lasi sa se coaca si sa le semeni, sa vezi ce iese :wink: ...poate Lutea??? :rofl:
 

michaela

Active Member
Daaa.... misto! :rofl: :rofl: :rofl: eu stiu ce ar putea iesi? inflorita era alaturi superba... dar mai stii :rofl: :gandit:
-deocamdata aceasta nu i s-a uscat tulpina, cred ca tocmai datorita semintelor, in rest, toate sunt in repaus.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
eu am inceput sa le pun la somn , dar ....le las in sol sau le scot ...le tin la rece sau la cald?
 

ghia_don

Active Member
Si eu le-am lasat in pamint si am dus ghivecele in beci...
Am lasat intii sa se usuce bine pamintul, ca am patit-o acum citiva ani cind am lasat pamintul ud si i-am gasit putreziti...
 

MASCHA

Active Member
" Insamantarea se poate face in februarie, pe pat de turba, in minisera, asigurandu-se caldura (22 grade Celsius) si umiditate ridicata"-asta am citit pe net.
 

vivi23ro

Member
va rof sfaturi ,ca am 2morcovi de gloriosa unul sta din toamna in pamint si altul ar treb sa il plantez am mai avut incercari dar nu au incoltit.. ce contii ii treb ca sa intre in vegetatie
 

Kati

Active Member
Caldura si apa. Cu cat e mai cald, cu atat mai repede incep sa creasca. In rest, in acest topic gasesti totul despre plantare, etc.
 
Sus