Gloriosa

mymo

Active Member
Le-am scos la careul rusinii pe cele doua inculpate:
Asta-i prima- prima poza e 26 mai:

A doua poza e azi:

Aici sunt amandoua,iar cea de a doua e plantata in 20 mai,acum arata asa:

No acum explicati-mi si mie cum suparare a crescut a doua si prima a ramas pitica :suparat:
 

mymo

Active Member
Da Micha,asa e,am facut poza inainte de a ma apuca sa ud florile,le ud la doua seri ca atunci merg la Simeria ... ce sa fac?
 

michaela

Active Member
Eu zilnic le ud.... deci la 2 zile n-ar fi chiar Ohoo! sa le lasi tavita mai mare?? oare??? in ghivecele mele arata umed bine substratul ... :? Oricum sunt sanatoase si frumoase... baga si ingrasamant poate, poate isi dau mai bine drumul... si vedem floricelele :D :D
 

mymo

Active Member
Dar daca le-as lasa intr-un loc unde sa le ude ploaia,e prea mult?
Sau sa le pun tavite si sa las apa in ele?
 

ghia_don

Active Member
Rusinica plantelor tale mymo :rusine: ...na ca acum le-am certat si eu, poate s-or simti si ele si-or creste mai repede :wink: ..
Si ca sa le fie si mai rusine, iaca , arata-le-o si pe asta :)
Daca n-ai facut-o inca, lasa-le afara in ploaie, le va fi mult mai bine...iar daca e pericol de ploi prea multe, scoate-le tavitele sa se scurga apa rapid din ghivece.
 

mymo

Active Member
Vai Doina! foarte frumoasa :visator:
Asa o sa fac Doina,o sa le las in ploaie...ce bine faceam daca le lasam aseara ca acum ploua :(
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cred ca atunci le scot si eu pe ale mele afara in ploaie.Si la noi a plouat si azi dimineata si cred ca le-ar fi prins bine dar..sa vedem cum le va fi de acum inainte.
 

michaela

Active Member
pai n-ai vazut ca fetele deja s-au bucurat pe-aici de flori.... zau ca nu ma miram de seminte nici la tine... :wink: :rofl:
credeam ca mici sunt doar cele din comanda comuna :) caci si la mine sunt inca.... micute acelea. :roll:
 

mymo

Active Member
Aia din comanda comuna e mare,cealalta e mai puturoasa :)
Saraca de tine,tu credeai ca fac bascalie de bucuria ta...suze :oops:
 

gabiee

Active Member
adrianam , e superba !!!!!!!!

am si eu 2 bucati seminte .... ce ma sfatuiti ? cum sa incep .... ?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Pai as zice sa le pui in pamint,nu? :) apoi astepti sa rasara si.......inca citiva ani sa infloreasca :mrgreen:
Nu pot decit sa iti urez succes la insamintare si iti tin pumnii...........
 

gabiee

Active Member
Gabiuta a spus:
Pai as zice sa le pui in pamint,nu? :)
:rofl: :rofl:

da .... asa m-am gandit si eu :) ... dar nu trebuie sa le tin in apa , sa le oparesc , sa le ..... ? le pun asa pur si simplu in pamant si astept ? - cu plantele astea una mai fitoasa ca cealalta nu stii niciodata ..... :)
 
Sus