Ghislaine de Féligonde

mymo

Active Member
Eu am primit lastar de la Jkati in toamna anului 2009,stiu despre el ca este multiflora hybrid,rambler.
Parfumat,repeta inflorirea.
Inaltime 200-300 cm.
Asa arata anul trecut:


Asa arata acum:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
asa deschis e, mai mult spre alb? Pe net l-am vazut galben...un galben deschis dar nu asa albicios ca al tau. Sau floarea se deschide la culoare dupa o zi-doua?
 

mymo

Active Member
Da,floarea se deschide la culoare dar oricum nu e galbena nici in prima zi.Daca maine o sa gasesc o floricica proaspat deschisa voi face poza pentru comparatie.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:hug: Poate tu te-ai oferit din politete da' eu accept imediat :rofl: Sa vad ce creste mai bine la mine anul asta si poate dona lastari si facem un schimb! Doar ca nu stiu cum supravietuiesc lastarii transportului cu posta. Mie mi-a trimis cineva anul trecut si au ajuns decedati :(
 

mymo

Active Member
Clau,eu am primit multi lastari de la multe fete si au ajuns in functie de cum i-au ambalat,majoritatea ok.
Discutam atunci modalitatea de trimitere :wink:
Eu am de unde taia ca e viguros :D
 

mymo

Active Member
Sigur,lasa-mi adresa pe PM,imediat ce incepe vreo floricica sa se scuture iti trimit.
 

mymo

Active Member
Claude,am prins o craca :) in toate stadiile de inflorire,doar floarea din mijloc e o idee mai inchisa:
 

elaelena

Member
este f. interesant asa, boboci galbeni si flori albe.....tufa are un aspect extraordinar de frumos, plus verdele frunzelor!
 

mymo

Active Member
Nu stiu ce sa zic....ca boboci si ca forma florii nu e nicio deosebire,difera culoarea dar am spus,al meu e in soare toata ziua,poate si din cauza asta.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Aha, ne-am lamurit! Deci e clar ca floarea se decoloreaza repede la soare. Oricum imi place de el, cu flori in diferite culori! :D
Te rog sa ma anunti cand pui pachetul, ca la mine nu vine postasita cu avizul! :roll:
 
Sus