Furnizori Trandafiri

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu cumva il poate aduce Maria? Parca imi amintesc ca anul trecut a fost in oferta ei.
 

cristinaf

Well-Known Member
Eu l-am comandat la ea si anul trecut, dar nu s-a mai concretizat nimic. A avut ceva promisiuni, dar nu a reusit pana la urma sa-l aduca. :( Si din cate se pare nici anul acesta nu sunt sperante mai mari ca se va putea.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
am inteles... Imi pare rau.
Il vazusem in oferta ei, dar nu am urmarit situatia.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da... Eu cu siguranta am luat, de la trandafirii Tantau, pentru ca pot fi schimbate etichetele! Asta nu inseamna ca imi pare vreo clipa rau pentru minunatii trandafiri pe care ii am in gradina "din greseala" de etichetare. Doar ca s-au dovedit a nu fi Tantau ci Meilland. :rofl:))
 

cristinaf

Well-Known Member
Are cineva butas inradacinat de Lady of Shalott, sau trandafir cu radacina nuda? Mi s-a uscat Pat Austin si nu-mi place cum arata locul gol. As incerca de data asta cu Lady, pentru ca, celalalt nu m-a prea impresionat.
 

Aimee

Member
Da... Eu cu siguranta am luat, de la trandafirii Tantau, pentru ca pot fi schimbate etichetele! Asta nu inseamna ca imi pare vreo clipa rau pentru minunatii trandafiri pe care ii am in gradina "din greseala" de etichetare. Doar ca s-au dovedit a nu fi Tantau ci Meilland. :rofl:))
Cred ca nu erau adusi demult si inca nu "umblase" lumea prin ei, asa ca nu erau probleme cu etichete lipsa sau schimbate. Acum doi ani cand am mai vazut eu la ei, erau intr-adevar si astfel de situatii, dar atunci era prin vara, deci ce mai ramasese la ora aceea.
 

cristinaf

Well-Known Member
Merci Anna! Am vrut in toamna sa-l iau, dar m-am razgandit din cauza spatiului; de acum la toamna, sa vad ce va fi.
Am fost tentata si sa-l mut pe LEH, c-ar fi mai vizibil in locul ramas gol, si ar merita asta (imi pare rau ca nu prea e vizibil acolo unde e), dar nu stiu daca i-ar mai merge la fel de bine dupa mutare.
Pana la toamna poate ma hotarasc si eu.:blush:
 

andreya

Member
A mai vazut cineva trandafiri Tantau prin dedeman? Zilele astea?! As vrea un Ascot si un Clementine...pe site-ul celor de la yurta inca sunt:gandit:
 

andreya

Member
E bine...ca am praktiker langa mine. O sa trec maine sa vad. Am luat anul trecut un Jazz si s-a comportat f bine. ..si acum mai vreau:-D
 

efi

New Member
Dragi gradinari, sunt noua pe forum, la postare, deși va urmăresc de ceva vreme. Urmează sa "imbogatesc" gradina cu flori. Va rog recomandați-mi un furnizor de trandafiri, și niște soiuri pentru cățărat pe pergola. M-am buimăcit cu atâtea culori și denumiri, nu știu ce sa aleg. Locuiesc în constanta, gradina e pe sud, am și ceva zone semi-umbrite. Mulțumesc.
 
Sus