Furnizori Trandafiri

ghia_don

Active Member
La Dedeman au adus englezesti in ghiveci, la 31 lei . Dupa etichete erau Ausblush(Heritage), Ausroyal(W. Shakespeare), Auscat( Winchester Cathedral) si Ausfather (Charles Austin)...
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Doar pe Charles Austin nu-l am dintre cei mentionati de tine.
Stii ce problema am eu cu englezestii? Trebuie sa ma prind exact cam pe unde sa-i plantez ca sa las tufele sa se dezvolte in voie :gandit:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
N-avem, de unde atata tarla mare :nu stiu:. Am plantat 72 de trandafiri pe 200mp...si mai vreau sa mai cumpar, dupa modelul Bebe Iris - spatiu exploatat la maxim :) . Si daca ma ambitionez, trantesc o gradina si pe acoperis, doar ca trebuie sa ies pe niste gemulete mici, mici ca n-am loc de usa de terasa :rofl: :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Doina, eu cred ca am descoperit secretul lui bebe iris cu privire la spatiu :rofl: Eram convinsa ca nu mai incape absolut nimic si totusi in ultima perioada am gasit loc o gramada, nu de alta, dar am peste 20 de ghivece cu butasi care trebuie sa ajunga in gradina :rofl:

Da' evident ca o sa se-nghesuie, ca doar la aia care isi fac gradini doar ca insemn al statutului social, doar la aia e totul snur si nu se inghesuie nimeni :)

LE Ha Ha ha, vad ca toata lumea a invatat ceva de la bebe :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
gradinar1 a spus:
N-avem, de unde atata tarla mare :nu stiu:. Si daca ma ambitionez, trantesc o gradina si pe acoperis, doar ca trebuie sa ies pe niste gemulete mici, mici ca n-am loc de usa de terasa :rofl: :rofl:
No bun, deci iti pleaca si tie tiglele de pe casa :tavalit: Nu-i o idee rea, eu chiar trebuie anul viitor sa refac acoperisul, ar trebui sa ma reorientez si sa fac gradina deasupra :rofl:
 

nick1971

Active Member
gradinar1 a spus:
N-avem, de unde atata tarla mare :nu stiu:. Am plantat 72 de trandafiri pe 200mp...si mai vreau sa mai cumpar, dupa modelul Bebe Iris - spatiu exploatat la maxim :) . Si daca ma ambitionez, trantesc o gradina si pe acoperis, doar ca trebuie sa ies pe niste gemulete mici, mici ca n-am loc de usa de terasa :rofl: :rofl:
faci scara exterioara sa urci pe acoperis, ce-i asa de greu, doar sa vrei :rofl:
 

nick1971

Active Member
de la Tantau, daca-l au in Dedeman... Ashram.
eu am vazut doar afisul, trandafiri Tantau... 19 lei, eram in viteza si cu sotul caruia i-am promis ca nu mai cumpar nimic :)
 

adrianam

Well-Known Member
Miki, daca te tenteaza Queen of Hearts, pot sa-ti dau butas mai la vara, acum nu stiu daca este timpul bun pentru prins.
Mie imi place foarte mult, are o tufa compacta, frunzis stralucitor si sanatos, tufa plina de flori uriase.
 

miki70

Active Member
adrianam a spus:
Miki, daca te tenteaza Queen of Hearts, pot sa-ti dau butas mai la vara, acum nu stiu daca este timpul bun pentru prins.
Mie imi place foarte mult, are o tufa compacta, frunzis stralucitor si sanatos, tufa plina de flori uriase.
In toamna poate imi dai un butas sa prind :hug:
 
Sus