Furnizori Trandafiri

laural

Well-Known Member
Da arata foerte bine, sunt produsi de Yurta.
Eu am luat de la Yurta din magazin sambata Chippendale si Heidi Klum. Aveau si un Nostalgie dar m-am zgarcit pt. ca il mai am pe undeva plantat....
 

belisima

Well-Known Member
ar merge exact invers :) din pacate unui winchester chatedral mutat in toamna in locul altuia ii merge foarte rau,nu stiu daca isi revine
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ne te necaji si nici nu te mai apuca sa-i muti acum ca ai mult mai multe sanse sa-i pierzi pe amandoi, decat sa supravietuiasca mutarii.
Vezi cum se dezvolta anul acesta. Eu am vazut HK intr-o gradina si nu se mentinea chiar la 50. Ai putea spera pe la vreo 70cm
 

LadyBug

Well-Known Member
laural a spus:
Da arata foerte bine, sunt produsi de Yurta.
Eu am luat de la Yurta din magazin sambata Chippendale si Heidi Klum. Aveau si un Nostalgie dar m-am zgarcit pt. ca il mai am pe undeva plantat....
Ce preturi au in magazin cei de la yurta? Pana acum nu am vazut un magazin de-al lor dedicat, o fi si in Cta vreunul? Am luat produse numai de pe net ori din hypermarketuri, unde aveau de obicei preturi bune. Pe net au preturi un pic mai bune in general, fata de hypermarket dar ai si surpriza ca din zece plante una e uscata... nu e mare pierdere, in final, eu sunt multumita de ei, per total.
 

laural

Well-Known Member
La trandafirii astia de care s-a povestit ultima data , de exemplu, in Baumax erau 25 lei la Yurta in magazine erau 20 lei. Nu stiu daca au mai multe magazine, in Sacele este unul ( la ei la sediu la deposit vand doar engross, nu te poti apropia) si mai au unul in Brasov, chiar in oras. Problema este ca nu au deschis decat in timpul saptamanii de la 9-17....eu nu ajung niciodata in intervalul asta, pt. ca sunt la servici, iar sambata deschid doar cateodata :x . Oricum in magazile nu au toate plantele pe care le au pe site :mrgreen:
 

LadyBug

Well-Known Member
laural a spus:
La trandafirii astia de care s-a povestit ultima data , de exemplu, in Baumax erau 25 lei la Yurta in magazine erau 20 lei. Nu stiu daca au mai multe magazine, in Sacele este unul ( la ei la sediu la deposit vand doar engross, nu te poti apropia) si mai au unul in Brasov, chiar in oras. Problema este ca nu au deschis decat in timpul saptamanii de la 9-17....eu nu ajung niciodata in intervalul asta, pt. ca sunt la servici, iar sambata deschid doar cateodata :x . Oricum in magazile nu au toate plantele pe care le au pe site :mrgreen:
Deci e mai bine decat pe site, unde vad ca sunt 28 de lei+transportul. Pacat ca nu au si in Cta, pe net vad ca au magazine doar in Timisoara, Brasov si Sacele.
Dar nu mai pot lua trandafiri pe moment pt ca nu mai are cine sa faca gropi, s-a saturat al meu de cate plante am luat si cate gropi a sapat sezonul asta!
 

cistele1

Member
LadyBug a spus:
Deci e mai bine decat pe site, unde vad ca sunt 28 de lei+transportul. Pacat ca nu au si in Cta, pe net vad ca au magazine doar in Timisoara, Brasov si Sacele.
Cine are magazine doar in Timisoara, Brasov si Sacele?
 

cistele1

Member
Sincer, eu nu stiu de vreun magazin Yurta in Timisoara. E drept ca nu le stiu eu pe toate dar nu cred ca mi-ar fi scapat...
In general gasesc produsele lor la partenerii cu care lucreaza (gen Auchan, Praktiker, etc).
E adevarat, exista o firma Yurta in Tm, care se ocupa insa de "activitati de inginerie si consultanta tehnica"...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
In Dedeman exista trandafiri Tantau la ghiveci, produsi de Yurta. Pretul este de 19 lei, mult mai mic decat pretul de pe site-ul Yurta (28 lei)
Trandafirii arata excelent.
 

LadyBug

Well-Known Member
Caramell a spus:
In Dedeman exista trandafiri Tantau la ghiveci, produsi de Yurta. Pretul este de 19 lei, mult mai mic decat pretul de pe site-ul Yurta (28 lei)
Trandafirii arata excelent.
Asa, deci acum trebuie sa ajung si in Dedeman. Asta n-ar fi mare problem, problem ar fi cine imi sapa gropile pt ei :?
Mai am o intrebare: astia sunt la ghiveci, nu? Adica se prind si mai incolo, dar mai infloresc, daca ii cumpar si mai tarziu?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Sunt la ghiveci si sunt deja prinsi. Se pot planta tot anul. Totusi nu ii vei putea tine mult timp in ghivece, sunt insuficiente pt nevoile lor si vor tb udate zilnic.
 

nick1971

Active Member
In Dedeman Ploiesti, trandafiri Tantau la 19 lei, alte soiuri la 16 lei. In ghiveci, aratau bine si cu boboci
 
Sus