Furnizori Trandafiri

dalailana

Member
stiti cumva unde as putea sa gasesc trandafiri Kordes in primavara asta? La coral nu mai au in stoc trandafirii pe care ii vreau eu ( Parole si kupferkonigin).
Multumesc
 

clematite

Well-Known Member
dalailana a spus:
stiti cumva unde as putea sa gasesc trandafiri Kordes in primavara asta? La coral nu mai au in stoc trandafirii pe care ii vreau eu ( Parole si kupferkonigin).
Multumesc

Au fost disponnibili la producator dar nu mi-a solicitat nimeni, de aceea nu am adus. :(
adca doriti, la toamna, cu lista din vara.
 

Primula

Member
Astazi am vazut la Lidl trandafiri la 7,9 lei, mai erau si unii pe picior, in ghiveci, dar nu m-am uitat la pret. Cei cu radacina ambalata erau Tea Hibrizi, polyantha si urcatori, diverse culori. Am vazut unul purpuriu urcator, foarte frumos in poza de pe ambalaj, semana putin la floare cu un trandafir vechi, poate Mme Isaac Pereire. Mai era unul urcator cu floare simpla, rosie, sigur insa dupa cum arata poza nu era Dortmund, pentru ca nu avea mijlocul alb. Aratau bine, sanatosi si vigurosi, in diverse culori, marimi si forme ale florii.
 

laural

Well-Known Member
Am luat eu acum 2 saptamani ( atunci erau aproape 10 lei ) 2 urcatori....ce pot sa spun este ca aveau radacina foarte mica in comparatie cu ce se mai gaseste prin magazine ( de la producatorii romani si unguri ) Din pungulita aceea cred ca doar 1/4 e radacina...dar totusi nu cred ca nu se prind...dar clar au un alt portaltoi ;-)
 

Rose

Active Member
Am gasit la piata trandafiri de la un producator sarb agrokalem-plod.com. am cumparat Hokus pokus :) ce- o iesi om mai vedea
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Daca intereseaza pe cineva, am avut niste treaba pe la Baumax Craiova si aveau trandafiri Tantau la ghiveci cu 25 lei. Din ce am vazut eu : Ascot, Heidi Klum, Midsummer si inca vreo 4,5.
 
Sus