Furnizori Trandafiri

bradut

Well-Known Member
M-am uitat pe floribunda.pl si am vazut ca unii trandafiri care ieri ieri disponibili, astazi nu mai sunt. Cred ca ar trebui sa ne grabim.
 

geodezia

Well-Known Member
Roxi te rog nu uita de gabriela 61 ne anuntasem impreuna listele deoareca nu trecut a ratat cu imnormintare tatlui ei si anu asta sa nu rateze ..acum o sa fie si ea ocupata cu pomana de 1 an asa ca te rog include-o si pe ea
noi ne anuntasem mai devreme participarea imperuna un singur colet
multumesc
 

bebe Iris

Active Member
:rofl: La cat sunt de adormita iar sunt prima sub linie. Daca cineva renunta ma bag si eu cu voi la comanda cu 5 bucati, va rog!
 
In toamna anului trecut am comandat trandafiri de la, Floribunda.pl.Toti s-au prins,doar ca:
-Korlilub, este un trandafir anemic de cca 50cm cu flori mici care rezista 2-3 zile si nu stiu in ce directie vrea sa mearga...la inceput am crezut ca-i tarator,apoi..n-am mai crezut nimic,dar ma uit cu regret la poza de pe site.
-Louis Odier,s-a dezvoltat bine cca 1,5m...dar nu vad nici o diferenta intre el si Parade pe care il am eu....sau poate am eu probleme cu vederea ;-) ;-) !
-Fairy Dance,nu stiu cum ar trebui sa se comporte in realitate ??... la mine este un tarator cu flori mici si rosii,nu-i spectaculos dar din martie infloreste incontinuu.
In total eu am comandat 15 trandafiri si cred ca sunt scumpi comparativ cu alte firme,sau poate asteptarile mele au fost prea mari.
 

geodezia

Well-Known Member
Roxi treceo pe Bebe iris in locul meu pe mine m-a apucat iar damblaua hibiscusilor ...ii sunt si datoare la bebica asa ca trece-o pe ea in locul meu ..multam
 

Roxana Peled

Active Member
Mai bebito, unde mai ai tu loc de inca 5 trandafiri in jungla aia a ta? :eek:
Zau ca ma oftic :rofl: , eu alerg cu ghivecele in brate in disperarea de a le mai gasi cate un loc celor pe care ii am deja si voi vorbiti de noi achizitii :p

PS. De fapt si eu mai am de luat vreo 2-3 in toamna pentru ca desi nu prea mai am loc nici pentru cei luati in toamna trecuta, aceia nu mi se potrivesc in locurile ramase :pumni: . Noroc ca nu vreau cine stie ce specialitati si cred ca ma descurc doar cu Maria :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Iubita, care nu ti se potrivesc in locurile ramase? Poate facem o afacere si ti-i iau de pe cap, ca eu n-am probleme cu potriveala important e sa-mi placa trandafirul :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Pai cum maaaaaii, daca am pergola nu pot sa pun tufe pe langa ea :oops: , trebuie urcatori :aoleu:
Astazi am reusit, trezindu-ma foarte devreme de dimineata cand nu e soarele inca asa de puternic, sa plantez cam tot restul de trandafiri. Sunt foarte fericita, finalul e aproape! :dans:
 
Sus