Furnizori Trandafiri

geodezia

Well-Known Member
pai da da little artist nu il are in oferta .zice ca incepind cu luna iulie care iulie ? .......
de livrat cred ca livreaza ca sunt sirbi ...
 

R@MONA

Active Member
Banuiesc ca nu il mai are acum, in toamna aceasta.
La toamna......sa avem si atunci ce cumpara....
Pretul este cam 1, 50 euro ???????
 

cistele1

Member
Pe site-ul celor de la Famous Roses apare un trandafir plangator super inflorit.

Are cineva ceva asemanator (nu neaparat de la ei)? Are nevoie de o atentie sau ingrijire deosebite? De unde l-ati luat?

Multumesc.

PS: Daca aveti si poze cu ei ... :rugaciune:
 

cistele1

Member
tudose_al3xandru a spus:
A cumparat cineva de pe situl lui David Austin? Livreaza si la noi? Cat sunt costurile de livrare? pe situl lor apar doar costurile cu livrarea in UK. Multumesc!
De la Gradina Bijoux deci Ro, pana la Timisoara am platit 15 RON+ TVA pt un colet de 1kg.
 

Paulyna

Active Member
belisima a spus:
:eek:f: pana la urma a primit cineva trandafirii de pe okazii??simt ca am luat-o pe aratura,zic ca nu mai iau si ma zgarma iara,decat sa sufar de insomnii cre' ca risc si-l comada pe Rhapsody in blue,macar ca iese roz :hipnotizat: bine ca am gasit acest forum,ca altfel credem ca sunt singura obsedata,ma si vad pe la psiholog... :fluierat:
am primit si eu,sunt frumosi au mugurasi nu prea mari,in afara de hocus pocus mai plapand toti sunt in regula
 

ludmila

Member
va rog un mic ajutor

va rog cine ma poate ajuta si pe mine , sa achizitionez niste trandafirii de la rosafruct, ca am sunat si de anul acesta nu mai furnizeaza prin posta , doar direct de la magazin, cineva care este din zona.eu va trimit banii intr-un cont ceva , sau cu mandat postal inainte.va multumesc anticipat.
 

anette_b

Member
Re: va rog un mic ajutor

de la rosafruct as fi vrut si eu 4 trandafiri pe care nu ii gasesc in alta parte. sunt si ieftini...nu stiam ca nu trimit prin posta.
 

ludmila

Member
Rose a spus:
Sunt curioasa daca ati primit trandafirii de pe okazii. Cum a decurs totul, sunt ok? Macar la prima vedere...
acum am primit trandafirii comandati de pe okazii, la plantedegradina 2011, am comandat un rhapsody in blue, un new imagine , si un nr 12 care nu stiu ce este. calitatea butasilor este exceptionala, timpul de livrare la fel, iar despre pret ce sa mai zic, sa iei un rhapsody in blue la 9 lei...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Maq bucur ca ai primit plante ca lumea, asteptam sezonul urmator sa vedem daca sunt si ce trebuie ;-)
 

Rose

Active Member
Mie mi s-au lungit ochii dupa ei. Am luat nr. 51(Ferdinand Pichard) si nr 12. Au fost trimisi pe 19 si inca n-au ajuns. Voi reveni cu detalii.
 

laural

Well-Known Member
Am comandat si eu de pe Okazii.ro ( 17, 18 si 20) si le la 4garden cei trei Morsday. Mi-au placut cei trei Morsday:salivat: desii nu am vazut in realitate niciodata...sa vedem :astept:
 

miki70

Active Member
laural a spus:
Am comandat si eu de pe Okazii.ro ( 17, 18 si 20) si le la 4garden cei trei Morsday. Mi-au placut cei trei Morsday:salivat: desii nu am vazut in realitate niciodata...sa vedem :astept:
Pe HMF sunt Morsdag , pe google sunt multe poze cu ei. Nu stiu dc sunt remontanti.
 

belisima

Well-Known Member
:pumni: am primit si eu de pe okazii,acum mi-au mai trecut nervii dar ieri era sa :suparat: am avut 2 unul arata bine intradevar dar pe ferdinand pichard mi l-a trimis uscat,uscat,se vedea clar prin celofan ca e uscat,l-am desfacut totusi i s-au frant crengile de uscat si radacina e uscata :cry: e a doua oara cand il iau si n-am parte de el...ce sa fac,cu reclamatia nu rezolv nimic...doar nu-l comand iar :x
 
Sus