Furnizori Trandafiri

Rose

Active Member
Mihaela, tu de la care furnizor ai luat? Cat te-a costat cu totul? Cam ce varietati ai cumparat? Bine macar ca n-au fost uscati...eu cam tot ce-am plantat pana acum era inmugurit! Majoritatea au rezistat!
 

ela78

Member
Am luat de la trandafirigr, am dat pe 3 buc 38 lei in total, unul e visiniu inchis- nr 1 si ceilalti sunt panasati- un theahibrid (nr 12) si un urcator (nr 27 parca). Acum am mai dat inca o comanda si chiar mai inainte am vorbit cu d-l Mihai si a spus ca la primavara va aduce si trandafiri de la Dimov la ghiveci.
 
A cumparat cineva de pe situl lui David Austin? Livreaza si la noi? Cat sunt costurile de livrare? pe situl lor apar doar costurile cu livrarea in UK. Multumesc!
 

irina_81

Member
tudose_al3xandru a spus:
A cumparat cineva de pe situl lui David Austin? Livreaza si la noi? Cat sunt costurile de livrare? pe situl lor apar doar costurile cu livrarea in UK. Multumesc!
In catalogul lor pe 2012/13 scrie ca pentru coletarie si taxe postale costa 20 euro.
 

clematite

Well-Known Member
irina_81 a spus:
anasstasia a spus:
20 EUR pentru UK inteleg...Asa ca...
Aici sunt costurile
Totusi, inclin sa cred ca depinde si de cantitate si volum.
Curierii au si niste standarde la cutii. Cred ca daca e vorba de cutii mai mari,
sau de kg mai multe, se mai schimba datele problemei.

Dar cu un e-mail, direct la sursa, cred ca e mai simplu si afli si detalii.
 

irina_81

Member
clematite a spus:
irina_81 a spus:
anasstasia a spus:
20 EUR pentru UK inteleg...Asa ca...
Aici sunt costurile
Totusi, inclin sa cred ca depinde si de cantitate si volum.
Curierii au si niste standarde la cutii. Cred ca daca e vorba de cutii mai mari,
sau de kg mai multe, se mai schimba datele problemei.

Dar cu un e-mail, direct la sursa, cred ca e mai simplu si afli si detalii.
Ai dreptate,am tot rasfoit si nu scrie greutatea...o fi pretul pt 1 kg?
 

belisima

Well-Known Member
:eek:f: pana la urma a primit cineva trandafirii de pe okazii??simt ca am luat-o pe aratura,zic ca nu mai iau si ma zgarma iara,decat sa sufar de insomnii cre' ca risc si-l comada pe Rhapsody in blue,macar ca iese roz :hipnotizat: bine ca am gasit acest forum,ca altfel credem ca sunt singura obsedata,ma si vad pe la psiholog... :fluierat:
 

cristinaf

Well-Known Member
Da, am primit, mai putin pe cei de dulceata. Frumosi, dar inmuguriti toti. I-am plantat, i-am musuroit bine, nici sa nu se zareasca, si acum astept primavara sa vad rezultatul.
 
Sus