Furnizori Trandafiri

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
deci am luat Abraham Darby ,Mary Rose ,Winchester Cathedral,Honore de Balzac,si pierre de ronsard[ Eden rose]
 

anasstasia

Active Member
Si pe mine ma interesau, insa costa prea mult transportul...Ma doare sufletul sa nu-i pot lua, imi facusem deja planuri, ii vedeam in gradina.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
eu am vorbit cu doamna si a zis ca nu trimite trandafiri la ghiveci ,cu posta sau curier ! eventual cu radacina nuda ,dar asta doar toamna :D
e drept ca ar fi cam dificil de ambalat ,plus ca ar costa dublu !
 
abraham darby

Imi cer scuze pentru intarzierea raspunsului...asa cum spunea si Annamaria,cultivatorul nu comercializeaza trandafirii prin sist on line, posta. Fiind o afacere de familie si-n conditiile actuale isi cultiva si isi valorifica singuri trandafirii si pomii prin piete si targuri din tara.Stiu ca lunea doamna merge la Campulung Moldovenesc iar daca intereseaza pe cineva ,unde si cand merg ,ma pot informa si sa postez aici.Pt doritorii de pe reteaua Tg-Mures-Oradea,pot expedia un colet cu cineva care pleaca in Ungaria(deci fara cheltuieli de transport)...daca am fost off rog moderatorii sa-mi mute postarea unde cred ei de cuviinta. :rose:
 

gabrielais

Active Member
off...multumesc mult fetelor pentru ajutor; caut o solutie, ori sa ajunga cineva la doamna, ori sa aflu programul dumneaei in pietele din Moldova, unde mi-ar fi mai usor sa ma deplasez; oricum ati fost foarte dragute sa ne oferiti informatii; :rose:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
eu m-am grabit foarte tare si nu am avut timp sa ma uit ! am intrebat doar daca mai are alti engezesti in afara de astea trei ,din pacate raspunsul a fost negativ :(
 

anasstasia

Active Member
Daca Silvia este de acord, va cumpara trandafrii in numele meu, iar curierul ii va lua si ii va aduce la mine.
 
A Darby

Daca va doriti trandafiri Abraham Darby si nu numai,in saptamana urmatoare cultivatorul de trandafiri din mures va fi in Moldova,astfel:luni 30.05 Campulung Moldovenesc / marti 31.05 Gura Humorului / joi 2.06 Vatra Dornei.Daca doriti mai multe relatii despre locul unde-i gasiti pe privat pot sa va dau nr lor de telefon. :rose:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Azi am trecut prin City Garden. Aveau preturi promo la trandafirii acoperitori de sol (Fairy, Fairy Queen, Fairy Crystal, Amber Nectar).

Aveau si alti trandafiri deosebiti, insa preturile erau mai mari
 

anasstasia

Active Member
Caramell a spus:
Azi am trecut prin City Garden. Aveau preturi promo la trandafirii acoperitori de sol (Fairy, Fairy Queen, Fairy Crystal, Amber Nectar).

Aveau si alti trandafiri deosebiti, insa preturile erau mai mari
La ce pret?
 

ira

Member
:( La noi in brasov cu mai este city garden, imi placea ca de multe ori luam flori bune la preturi rezonabile.De acolo am luat un trandafir catarator anul trecut.Acum astept sa infloreasca, asta daca nu ii mai rupe careva bobocii :x
 
Sus