Furnizori Trandafiri

claude

Well-Known Member
Moderator
Heeeee, stiu tu ce sa alegi ;-) Asa e, sunt toti de care spui, mai mutin Mme Legras de St. Germain ca din ea am uitat sa altoiesc. Dar alb frumos e Boule de neige, ala chiar merita sa-l ai, la mine a remontat grozav, a avut 4 ture! Iar Souvenir de St. Anne's e la fel, foarte infloritor
 

claude

Well-Known Member
Moderator
cristina, rpinzi sigur rand, ca sunt cateva sute :rofl:

Miki, da, m-am apucat eu de altoit, fac plantatie :) Am fost si m-am scolit la un cultivator ;-)
 

miki70

Active Member
Eu nu am unde sa mai pun, posibil sa vina de la Primarie sa micsoreze gradinile pt crearea unor noi spatii de parcare. Sper sa nu vina si in spatele blocului unde am eu gradina ca va fi jale mare. Sunt putin optimista pt ca la 3 m de gardul viu e o teva de gaze ingropata asa ca doar pana acolo ar putrea lua din spatiu gradinii si nu am decat 2 rose in zona aceea.


Wow!!! Felicitari Claudia!!
 

geodezia

Well-Known Member
uite tu sa pun si eu o lista ca sa pastrez rindul
A SHROPSHIRE LAD
ASTRID GRAFIN VON HARDENBERG
AUGUSTA LUISE
CARAMEL ANTIKE-tufa
EVELYN
LAGUNA
YOLANDE DARAGON
Falstaff
TRADESCANT
TOM TOM-floare
uite numai unu si unu
Claude da poze vad numai pe sunphoto pe alalat nu pot sa vad nimik doar reclama cu aia din olanda mai ai undeva poze cu rosele tale macar sa stiu ce fac :tavalit: :tavalit:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Bine Geo, te trec pe lista :rofl: Da' nu vrei sa stii pretul inainte sa te apuci de cumparaturi? :evil: Din lista ta nu am altoit A shropshire Lad si Yolande d'aragon, astia vor fi doar de la anu', in rest sunt toti
Stai mai nu ma lua tare cu pozele, ca inca n-am pregatit oferta asa ca n-am nimic de aratat :rofl: Pe care "alalalt' nu vezi nimic? :?

Dar nu vreau sa incarc topicul de furnizori cu plantatia mea, pe la sfarsitul lunii voi deschide un topic dedicat si acolo putem povesti de toate ;-)
 

geodezia

Well-Known Member
asa asa lasa pretul ca mai scump decit la francezi sau la nemti nu vinzi tu
negociem ca la piata luam mai multi scazi din pret .. :hug: :hug:
glumeam doar este munca ta
cind deschizi topicul sa ma tragi de mineca sa ma pui mot acolo cu lista ..vorbesc f serios
na deschide si tu album ca vad poze doar pe sunphoto nu mai ai si altundeva ca poate poate ne mai face ceva cu ochiu
pe webshot nu vad nimik
 

ghia_don

Active Member
Claude, s-ar putea sa-i vinzi si pe cei pe care inca nu i-ai altoit, dupa cit de mare se face lista :rofl:
Si eu sint la rind cu Rose des Cisterciens...si ma mai gindesc :mrgreen:
 

cristinaf

Well-Known Member
Si eu tot Snow Goose as fi vrut, si Night Owl, bineinteles daca o fi sa mai fie, si Lady of Shalott daca ai altoit. Stiu ca l-ai cumparat de la bulgari, dar nu stiu daca ti-a crescut si ai avut de unde sa altoiesti...
Cam astia i-as mai inghesui, ca in rest chiar daca mai vreau, loc nema. :mrgreen:
 

belisima

Well-Known Member
:tavalit: ma gandeam ca nu mai am unde sa pun,dar am ochit totusi niste locuri :evil: snow goose e si pe lista mea si in general caut floribunda!!!
 

ghia_don

Active Member
M-ati inebunit cu Snow Goose-ul asta...cred ca o sa-l vreau si eu :rofl:
sannamaria a spus:
:eek: deja se fac liste pt toamna ?

o sa am si eu cativa de dat :) :giggle:
Pai se fac, asa ca sari si tu Anna cu lista sa nu mai facem sapaturi in alta parte :)
 

elianna

Well-Known Member
Night Owl vreau si eu si poate mai vreau ceva, sa vad la ce plante renunt ca spatiu e limitat si nu mai incap decat max 2 :eek:f: :cry:
 

carla

Active Member
Mi-am adus aminte ca tu aveai si Cafe si Tradescant, pe care eu am reusit sa-i pierd
Deci ii vreau si pe ei
Cred ca ar trebui sa ma opresc din gandit, ca cine stie ce-mi mai aduc aminte :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
pana la sfarsitul lunii pun lista ;-) sapt asta din pacate nu o sa am timp ,dar dupa Paste ma apuc :)
Belo , trebuie sa ma uit :D
 
Sus