Furnizori Trandafiri

nicol

Member
coral

oferta din toamna asta de la coral cuprinde ceva soiuri noi. m-am imbolnavit!!!!!!!!!!!!!
 

mayax

New Member
Buna,
eu mi-am cumparat acum 2 zile primii lastari de trandafiri la pretul de 6,5 ron/buc (dedeman) si abia maine o sa ii pun in ghiveci pentru k curtea inca nu am reusit sa o amenajez si stau prost si cu gardul. si desi sunt inca in ambalajul lor, mi-au inmugurit.
sunt curioasa sa vad daca chiar vor iesi asa cum arata pe ambalaj.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Mymo,erau la un magazin fito,cei cataratori erau 8,5 ron,ceilalti 7 ron.
 

anasstasia

Active Member
Ce-mi puteti spune despre trandafirii de la RonaLand? Stiu ca ati cumparat, insa ma intereseaza daca au prins toti, daca au culorile pe care ei le prezinta, daca sint sensibili, daca infloresc tot timpul anului?
Pe mine ma intereseaza sa iau de la ei numai cataratori: Kormun, Swan lake, Clg. Parade si Swan Lake. Ati cumparat trandafirii acestia de la RonaLand si care este parerea voastra? Multumesc.
 

v.cristina

Active Member
eu nu am cumparat de la ei dar am cumparat aceiasi trandafiri din supermarket mai ales ca ii prinsesem al oferta ..am tot cumparat

de prins mi s-au prins cam 80% din ei cat despre culoare :( :( :( cam putini aratau ca in poza
 

anasstasia

Active Member
v.cristina a spus:
eu nu am cumparat de la ei dar am cumparat aceiasi trandafiri din supermarket mai ales ca ii prinsesem al oferta ..am tot cumparat

de prins mi s-au prins cam 80% din ei cat despre culoare :( :( :( cam putini aratau ca in poza
Adica ai cumparat din spermarket, insa trandafirii erau de la RonaLand?
 

v.cristina

Active Member
RonaLand nu este producator de trandafiri
Mai mult ca sigur ca este o firma intermediara si probabil nu este unic distribuitor de aceea produse comercializate de ei se gasesc si pe piata :mrgreen:
 

anasstasia

Active Member
Sper sa nu am astfel de neplaceri.
In primivara asta am cumparat 3 trandafiri din kauffland (sper ca am scris corect), insa chiar nu m-am uitat la firma. Am luat unul rosu, unul roz si unul galben. Cel roz si cel galben au iesit foarte bine, sint sanatosi si culorile sint frumoase. Si au inflorit toata vara. Cel rosu e cam roz-rosu-galbui-portocaliu si e pipernicit. A facut vreo 2 flori insa nedezvoltate.
Sper sa ma noroc.
 

v.cristina

Active Member
trebuie sa ai rabdare cu trandafirii ...abia dupa vreo 3 ani poti sa-ti dai seama ce tip de inflorire au :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
mymo a spus:
Ihi! :suparat:
Mymo, am venit repede sa vad cum te simti, ca m-am gandit ca nu se poate sa te fi lovit infarctul asa rapid :) Astia cam au trandafirii dupa care salivam la producatorul ala sarb, care vad ca le-a dezamagit pe fete :rofl:
 

mymo

Active Member
Nu vad nimic din ce-ai scris,nu mai aud si nici inima nu-mi mai bate ceas :cry: daca dau ortu popii....tu esti divina.
 
Sus