Furnizori Trandafiri

gabrielais

Active Member
silviasaba a spus:
Annamaria,trandafiri Abraham Darby se gasesc in mures la un producator,sunt in ghiveci si au intre 45-75cm inaltime,infloriti ,la pretul de 10 lei iar cei cu radacina nuda la 5 lei.Eu am cumparat anul trecut de la ei si acum este minunat dar are doar 1m si ceva in schimb tufa este foarte bogata si multi,multi boboci(acum sunt in jur de 30).In urma cu trei saptamani am mai luat doi trandafiri,radacina nuda si arata bine ,au deja lastari....daca doresti butasi cand o sa fie vremea am sa-ti dau cu placere :rose:
te rugaaaaammmm!!!! dezvaluie misteriosul producator....multumim! :oops:
 
Eu acum merg la producator sa cumpar trandafiri,Orient Expres,Michelangelo ,Honore de Balzac si un urcator,Pierre de Ronsard....si daca intereseaza pe cineva acesti trandafiri eu pot vorbi cu ei,iar pt Abraham D am sa discut acum cu ei.
 

elaelena

Member
silvia,pe mine m-ar interesa la ghiveci, ca sa fiu sigura ca se prind ...dar este cam departe si cred ca or sa fie probleme cu transportul...mai bine astept toamna, iau cu radacina nuda si este mai usor....
pierre de ronsard = eden rose, il am si eu...este o frumusete de trandafir!
 

gabrielais

Active Member
silviasaba a spus:
Eu acum merg la producator sa cumpar trandafiri,Orient Expres,Michelangelo ,Honore de Balzac si un urcator,Pierre de Ronsard....si daca intereseaza pe cineva acesti trandafiri eu pot vorbi cu ei,iar pt Abraham D am sa discut acum cu ei.
si eu as fi interesata...se poate afla numele producatorului? are site pe net, sa putem vedea lista varietatilor? eu cu siguranta vreau mai multi dar va fi dificil cu transportul...
 

anasstasia

Active Member
silviasaba a spus:
Eu acum merg la producator sa cumpar trandafiri,Orient Expres,Michelangelo ,Honore de Balzac si un urcator,Pierre de Ronsard....si daca intereseaza pe cineva acesti trandafiri eu pot vorbi cu ei,iar pt Abraham D am sa discut acum cu ei.
Buna,

Te rog din suflet daca poti sa ma ajuti si pe mine. Pe mine ma intereseaza aproape tot ce ai enumerat. Cred ca ghivecele sint mici si ca pot fi cu usurinta scoase, iar picul de pamint si radacinile sa fie infasate intr-o punga si va fi probabil mai usor la trimis.
As vrea: Michelangelo (e florbunda sau hibridtea?), Honore de Balzac,Pierre de Ronsard, Abraham Derby. Toti la ghiveci. Cit sint de mari, de dezvoltati? Doamne, o sa stau cu sufletul la gura pina aflu daca ii poti trimite. Cit sint de frumosiiiiiiii! Ce soiuri mai sint?
:hug: :hug: :hug: :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune:
 
Nu stiu sa pun poze in postare si de aceea in albumul meu am creeat un subalbum,,trandafiri 2011,, in care gasiti toti trandafirii pe care i-am cumparat in aceasta primavara de la acelasi producator....pe Abraham Darby il gasiti in albumu lde anul trecut...trandafirii sunt in ghivece de cca 30cm(1200/1300g)sunt sanatosi cu bobocei unii,altii infloriti si au intre 47 si 75cm....pentru mai multe detalii despre trandafiri si producator voi veni maine la o cafea,la o ora mai cuminte intre 9-10am .... :rose:
 

anasstasia

Active Member
Eu din pacate la ora 9-10 voi fi la munca si voi ajunge acasa dupa ora 8 seara. Te rog sa-mi spui daca poti sa ma ajuti si sa cumperi Honore de Balzac,Pierre de Ronsard, Abraham Derby si Pulman Orient Expres (il prefer pe acesta in locul lui Michelangelo). Ii voiam pe toti la ghiveci, insa mai micuti, ca sa poata fi transportati mai usor. Daca mai sint si altii pe ii are si poti sa ne spui denumirile lor, eu sint cu ochii cit cepele :)
Te rog sa-mi spui si mie daca poti sa ii trimiti, cit ma costa cu tot cu transport ca sa iti trimit banii in cont. Multumesc frumos.
 

adrianam

Well-Known Member
As fi interesata si eu de Michelangelo daca este varianta rosie (nu cea galbena) si de Abraham Darby! daca s-ar putea trimite cu ghiveci prin curier as fi cel mai bine!
 

gabrielais

Active Member
Silvia, daca poti te rog, si eu as vrea: A Darby, Michelangelo si Honore de Balzac, toti la ghiveci; si daca se poate de trimis pe curier;
si daca tot te deranjam, ce altceva mai are producatorul, in afara de cei pe care i-ai mentionat? multumesc!
 

maxie

Member
Te rog,daca poti imi doresc si eu Pierre de Ronsard ( sau Eden Rose) la ghiveci,doua ,daca se poate.Si alt urcator,daca mai are.Doar daca ii poti sau ii poate trimite cu un curier.Iti/ii trimit banii inainte in cont ,cu multumiri anticipate.
 

elaelena

Member
silviasaba, intreaba furnizorul daca nu trimite si in tara.....as lua si eu vreo 2-3 dar mi se pare dificil pt. tine sa trimiti atatea colete.....vad ca mai sunt doritori...
 

gabrielais

Active Member
Silvia, ne mai poti spune, te rog, ceva despre frumosii trandafiri? te rugammm..macar sa nu ne mai gandim...multumesc :oops:
 
Sus