Furnizori romani de orhidee

edgji

Member
Astazi la OBI Ploiesti aveau :
zygopetalum
miltonia
dendrobium
cymbidium
si nelipsita phalaenopsis

Am vorbit cu fetele de la plante si de la informatii....ce credeti ca fac cei de la OBI cu orhideele care nu mai au flori.....LE ARUNCA LA GUNOI.....angajatii au fost avertizati ca daca incearca sa recupereze ceva, vor fi dati afara pt indisciplina la locul de munca.....si au camere astia si la ghene :rusine:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
asta e economia de piata :mrgreen: Doar n-o sa le puna in fata portii cu eticheta "gratis", ca atunci nimeni n-ar mai cumpara ci doar ar astepta sa vina vremea orhideelor fara flori, de aruncat si care se dau gratis :evil:
 

edgji

Member
Nu era vorba de dat gratis, ci la un pret redus.....cum face Baumax de exemplu , 12,5 lei phala, 25 ''papucul'' , 22 Dendrobium etc.....si la pretul asta scazut inca se castiga
 
Ieri am fost in Brico Baneasa. Aveau foarte multe Phale, intr-o multitudine de forme, culori si marimi.
Mai aveau: Oncidium, Miltoniopsis si Vanda. Una dintre Vande era superba, un amestec de grena cu indigo, cu flori mari. Bine, pretul era superb, de asemenea. Ambalata in vaza mare si cutie, jumatate din pret erau date de acestea.
 

Irinaaa

New Member
eu am luat din practiker constanta - spre lazu -agigea , dendrobium nobile fara flori dar fiacare ghiveci avea cate 2 plante crescute noi intrun stadiu avansat cu 6 lei , miltonia si inca un fel care seamana cu cattleya sunt la 6 lei , in schimb phalenopsis ciufulite erau cu 10 lei .sunt expuse afara .
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Am vazut in Auchan cateva orhidee phalaenopsis extraordinar de frumoase. Florile erau deosebite, avand modele pe care nu le-am mai vazut pana acum. Desi nu am mai cumparat de cativa ani orhidee si nici nu credeam sa ma mai incante atat de mult vreuna, ieri mi s-au lipit de maini 2. Si cat de poate de serios: as fi luat 10! Toate una si una. :rofl:
Voi reveni si cu poze.
 
Sus