Furnizori romani de orhidee

puffy80

Member
Ma duc pentru Cattleya, nu pentru Vanda. Am si eu o problema cu ele, ca niciodata nu reusesc sa prind sa cumpar
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
puffy80 a spus:
Spre fericirea mea am gasit pe cineva dispus ssa ma duca pana acolo.Caramell, ai putea sa ma ajuti cu niste detalii- pe unde este magazinul si la ce raion le gasesc? Erau mai multicele, adica am sanse sa mai gaasesc daca ma duc diseara?Multumesc mult
Draga mea sper sa nu te pun degeaba pe drumuri tocmai din Ploiesti. Din Ploiesti ca sa ajungi in Bucuresti este cel mai bine sa o iei pe autostrada si apoi pe soseaua de centura, (spre stanga, dupa ce se termina autostrada - sunt 2 benzi pe sens, se circula f repede). La iesirea cu showroomul Franke, o luati pe pod (inainte de pod e directia spre Bucuresti). Imediat la 500m de la intrarea in Bucuresti, pe stanga, este Cora Pantelimon. Cattleyele erau in supermarket, la raionul de flori, se vedeau de pe aleea centrala.
 

puffy80

Member
Multumesc pentru lamuriri, dar nici de data asta n-am avut noroc. Mai erau doar 3din care nu am avut ce alege :( . Asta e, poate altadata...
 

edgji

Member
Re: Phalaenopsis part 3

Azi am cumparat la reducere de la Bricostore Ploiesti, Phalaenopsis pitic inflorit cu 9.99 lei, Cambria cu 14,99 lei si Dendrobium, unul inflorit, altul plin de boboci cu reducere de la 65 lei la 14,99 lei.
Tipa de la casa mi-a spus sa le tin in carantina si sa le dau cu Mospilan, ca au avut ceva probleme, cu cine credeti ?...cu ''prietenul meu'', paianjenul lanos. :eek:f:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Re: Phalaenopsis part 3

hmmm .....eu in locul tau nu le-as fi cumparat :) dar asta sunt eu .


tu ai grija sa le tii in carantina si sa scapi cat mai repede de monstrii ;-)
 

edgji

Member
Re: Phalaenopsis part 3

sannamaria a spus:
hmmm .....eu in locul tau nu le-as fi cumparat :) dar asta sunt eu .


tu ai grija sa le tii in carantina si sa scapi cat mai repede de monstrii ;-)
M-am uitat atent la ele si nu au ''blanosi'' dar tot la carantina au ajuns.
Am schimbat un dendrobium cu flori, ca avea radacinile maronii si cam moi..am luat altul cu boboci foarte mici dar macar are radacinile zdravene

http://imageshack.us/f/805/dendrobium.jpg/
http://imageshack.us/f/10/dendrobium1.jpg/
http://imageshack.us/f/708/radacinicambria.jpg/
http://imageshack.us/f/853/cambria11.jpg/
 

nick1971

Active Member
Re: Phalaenopsis part 3

edgji, sa te bucuri de ele :D
peste o saptamana am stabilit o intalnire, noi cei din Ploiesti, nu vrei sa vii si tu? :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Re: Phalaenopsis part 3

Sa le stapanesti sanatos! Mie mi-au placut si chopperele din spate :) :) - n-am vazut mare lucru insa dar par tare interesante!
 

edgji

Member
Re: Phalaenopsis part 3

:) doua Harley un Suzuki Intruder si un Yamaha WildStar....Suzi este de vanzare :mrgreen:
 

edgji

Member
Re: Phalaenopsis part 3

nick1971 a spus:
edgji, sa te bucuri de ele :D
peste o saptamana am stabilit o intalnire, noi cei din Ploiesti, nu vrei sa vii si tu? :D
Multumesc de invitatie, incerc, nu stiu sigur ....unde este intalnirea si la ce ora ?
 

edgji

Member
Re: Phalaenopsis part 3

nick1971 a spus:
edgji a spus:
nick1971 a spus:
edgji, sa te bucuri de ele :D
peste o saptamana am stabilit o intalnire, noi cei din Ploiesti, nu vrei sa vii si tu? :D
Multumesc de invitatie, incerc, nu stiu sigur ....unde este intalnirea si la ce ora ?
n-ai acces la grup Muntenia?
muntenia.....muntenia....AHHAAA....gasit
acum, am dedus, ca trebuie sa fie pe undeva pe aici pe forum :) ......l-am gasit :hug:

HHMmmm ...am dat o raita prin ''Intalnire grup Muntenia''....nu mai era nimeni pe acolo din dec 2011 :gandit:
 

nick1971

Active Member
Re: Phalaenopsis part 3

n-ai nimerit unde trebuie :)
ne vedem azi, la ora 19, la restaurant Nabucco in cartier Albert, vis-a-vis de OMV.
sa ne scuze moderatorii ca am lungit subiectul aici :oops:
 

edgji

Member
gradinar1 a spus:
Eu zic ca se duce zilnic sa vada ce mai intra la reducere, nu-i asa??
NUUU, chiar :rofl: .....m-am dus sa iau un dendrobium galben si m-au pacalit :mrgreen: ....mi-au dat cattelya galbena la pret redus (de dendrobium) si am asa o parere de rau, ca maine, cred ca mai dau o raita sa vad daca mai au cattelya ''sub acoperire'' :) ...normal ca la pret redus :incapatanat:
 
Sus