Furnizori romani de orhidee

IULIA a spus:
la care Hornbach, Dorina? sau la toate....nu cred??!!!
La Hornbach Militari aduc mai multe orhidee. Cand eu am cumparat Vanda Coerulea, aveau si cum si-a cumparat Puffy80 si mai inchisa la culoare. Toate aveau pretul de 110 lei, inflorite, pentru ca nu erau in vaze de sticla.
Mai putine in cel din Balotesti.
In Brico Orhideea am vazut, de asemenea, Vanda superbe, ultima data in jur de 15 august. Aici se vand numai in vaze enorme, iar pretul ajunge la 190-210 lei. Ultima data aveau o Vanda dearei superba. In Brico Baneasa am vazut cel mai des Vanda de culoare mov, tot in vaze.
In Brico Baneasa se gasesc cele mai frumoase orhidee la reducere. Adica au foarte multe orhidee, in stare foarte buna, doar ca nu au flori. In Hornbach n-am prea vazut reduceri. Leroy Merlin au putine reduceri, in stare foarte proasta. In schimb, aici, gasesti orhidee superbe, cu flori. Cele mai frumoase Miltoniopsis le-am vazut aici: cu 5-6 bulbi, tija lunga, flori multe-8 si mari, in culori fantastice, pret 45 lei. Au si mai ieftine, 30 lei dar cu tija mai mica si flori mai putine, cu 2-3 bulbi.
Eu ma plimb des pe la aceste magazine, pot sa anunt ce-am vazut, dar nu vreau sa plictisesc lumea.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
O vanda mare si frumoas? este acum la reducere un Brico Pantelimon, la 64 lei, cu tot cu vaza de sticla. Nu are flori, celelalte vande din magazin, la peste 200lei sunt albastre sau galbene cu flori mari.
 

adite

Active Member
Probabil ca orhideele asunt in magazin de saptamana trecuta. Duminica, In Auchan Iasi, erau doar phale cu flori vestede, la 22- 24 lei.
 

adite

Active Member
La Iasi n-au aparut deloc. :( De fapt, n-a aparut nici un fel de orhidee anul acesta. Magazinele sunt goale. :cry:
 

IULIA

Active Member
eu sint convinsa ca la hornbach bucuresti sint vande la reducere. erau prea multe acolo...si culori diverse. atit la otopeni cit si la celalalt.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
IULIA a spus:
eu sint convinsa ca la hornbach bucuresti sint vande la reducere. erau prea multe acolo...si culori diverse. atit la otopeni cit si la celalalt.
Doua vande am vazut eu la Hornbach Prisma DN. Una am luat-o eu desi nu stiau ce culoare ar fi. 80 RON la reducere, in vaza mica (banuiesc ca e o ascocenda, vandele au in general vaze mari).
 

puffy80

Member
Wow! Ce tare! Catt chiar vroiam si eu. Pacat ca pe aici nu aduc deloc si in Pantelimon nu am cum sa ajung...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Poate incep si pe acolo. A fost prima oara cand am vazut asa ceva intr-un supermarket. Iar pretul era bunicel pt cattleya, pana acum nu le-am gasit sub 50 lei.
 

adrianam

Well-Known Member
Duminica am vazut in Baumax Craiova phale la 14 lei, la reducere, mai aveau cateva flori fiecare, albe in principal.
 

puffy80

Member
Spre fericirea mea am gasit pe cineva dispus ssa ma duca pana acolo.Caramell, ai putea sa ma ajuti cu niste detalii- pe unde este magazinul si la ce raion le gasesc? Erau mai multicele, adica am sanse sa mai gaasesc daca ma duc diseara?Multumesc mult
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Bianca, bati tu drumul pana la Cora Pantelimon???
Macar suna la ei si vezi daca mai au vanda pe stoc, sa nu bati drumul de pomana ( tel il iei de pe site-ul lor)
 
Sus