Furnizori hibiscusi

LadyBug

Well-Known Member
na, belea, ca abia vineri au ajuns banii prin eurogiro, foarte neseriosi cei de la Posta Romana, ca de obicei, nu stiu la ce ma asteptam din partea lor, bine ca au ajuns totusi!
Iar cei de la dafral, desi le-am spus ca eu cred ca nu e bine sa trimita pachetul ca e prea frig, mi-au spus ca luni le pun la posta, insa cine stie ce client de e-mail folosesc dumnealor ca mesajul a ajuns azi pe la pranz la mine, si le-am raspuns iar sa nu le trimita, insa mi-e teama ca e deja prea tarziu. Sa vedeti ca or sa inghete hibii, restul plantelor poate sunt mai rezistente, dar astia sigur se duc :(( Ce ma fac? Le voi cere despagubiri. Dar nu ma asteptam sa trimita plante pe vremea asta.
 

geodezia

Well-Known Member
calm ca nu ingheata ai sa vezi o sa fie ok la mine unul a venit cu frunzele pleostite am rupt frunzele am lasat doar frunza din virf l-am pus intii mai la rece si pe urma la cald si acum e bine mersi frunza vioaie deci s-a salvat cred ca era cel mai sensibil dar sunt bine mersi acum
sfatul meu sa nu ii duci direct la temperaturi mari adica 25 -30 grade sa ii lasi la 15 grade prima data si pe urma dupa 1 saptamina ii duci la caldura
 

LadyBug

Well-Known Member
Asa sa fie, acum mi-am dat seama ca ieri era deja miercuri! Deci le-a trimis demult, nu mai avem ce face.
Abia de ieri se simte iarna si la noi, a fost frig noaptea, cam 0 grade, si azi pe zi foarte frig, si noaptea asta ajunge pe la 1 grad, norocul meu ca in Praga e mai cald...
 

LadyBug

Well-Known Member
Da, super faine, or sa vina la primavara, asa ca nu mai stau cu grija inghetului :), mi-a scris Alana ca nu le-a mai trimis.
Dar eu tot stau cu alta grija: oare cum or fi: mari,mici, prapadite???
Oricum, zarurile au fost aruncate de 2 saptamani.
 

doina2009

Member
Daca a facut cineva comanda la:
Dafral.cz-hibiscusi, as vrea si eu detalii privind transportul, plata si restul.
Multumesc.
 

geodezia

Well-Known Member
na e naspa ;la astia se incearca ao comada pe alt forum adica in sensul ca am comandat in februarie aprilie ce ne dorim si am primit raspuns ca plantele se vor livra pe undeva prin septembrie adica ei le inmutlesc in intervelul asta in fuctie de ce anume comanzi
Lady bug parca a comadat de anul trecut si inca nu le-a primit
cidn se va fianliza comanda vom stii mai multe
inca nu s-a paltiti palta se va afce cind ne va trimtie comada adica cidn vor stii ce vor livra din comanda noastra deci stam ca pe ghimpi ca nus tim ce ne trimtie
 

LadyBug

Well-Known Member
deocamdata e super-naspa pt ca eu am platit din toamna si inca nu mi-am vazut plantele, dar nu am vrut eu sa-i trimita initial pt ca tocmai venea iarna, apoi tocmai venea vara :rofl: Astept sa se racoreasca, la toamna poate vad si florile
 

doina2009

Member
deocamdata e super-naspa pt ca eu am platit din toamna si inca nu mi-am vazut plantele, dar nu am vrut eu sa-i trimita initial pt ca tocmai venea iarna, apoi tocmai venea vara :rofl: Astept sa se racoreasca, la toamna poate vad si florile
Nu sunt seriosi, nu ai incercat sa-ti recuperezi banii????
 
Sus