Furnizori de flori cu siteuri web

Bun gasit si la multi ani ! Vreau sa-mi fac o gradina de vis si am nevoie de ajutor. As cauta pe internet ceva dar nu ma pricep ce sa aleg pentru gradina. Vreau flori ce se inmultesc fie prin radacina fie prin seminte si sa le am de cand pleaca iarna pana toamna tarziu. Flori absolut pentru infrumusetare si pentru a putea fi facute buchete si date spre vanzare. Daca aveti si dvs. si mi le puteti prezenta sigur cadem de acord pentru a le cumpara. Va multumesc, un an nou bun si Dumnezeu sa ne ajute !
 

liliann

Member
Iti scriu siteurile de pe care am cumparat flori, siteuri de care am aflat de pe acest forum.
1. www.plant-shop.ro
2. www.clematite.ro
3. www.atlasplants.ro
De asemenea, mai sunt si altele de unde au cumparat userii acestui forum, precum www.anthesis.ro sau www.ciumbrudplant.ro, altele nu-mi mai vin in minte momentan.
Mai sunt niste siteuri poloneze (bilcsy,cebule, sadzawska) de unde s-au facut multe comenzi comune.
Pe sunphoto sunt useri care vand flori.
Poti cauta prin arhiva acestui forum si vei gasi diverse discutii pe aceasta tema.
Sper ca te-am ajutat putin.
 

danceonline

Member
Bulboase (desi acum e cam tarziu):
Peter Tiberiu / peticom via Okazii.ro

Arbusti si conifere:
http://www.pepinieramizil.aaz.ro/

Trebuie sa va faceti iun plan si cereti informatii mult mai specifice, aveti sanse mai mari sa gasiti informatii si ajutor ! Iar daca vreti si "pentru a putea fi facute buchete si date spre vanzare", va recomand sa va mai documentati inainte de a sari cu capul inainte ...

Spor la documentare si la gradinarit!
 

efi

New Member
Vă rog, tot caut și nu găsesc, care este site-ul "bulgarului" de unde mai cumpărați flori?
 

geodezia

Well-Known Member
a fost o incercare de promovare dar se pare ca u o boala si s-a renunatat la rosele bulgaresti
multi au luat de la bulgari si au imbolnavit si restul rosariumului care l-au avut
nu stiu ca sa spun
am avut si eu luati vreo 3-4 dar i-am dat nu am mai intrebat cum s-au comportata fiind dati cadou
 

geodezia

Well-Known Member
dar trandafiri vezi ca are clematite parca la vase
intraba da si tu telefoane acum \
eu iti dau un sfat
cauta trnadafiri remontati si mai ales rezistenti la iernile naoste mie mi-au rezitat bine
rose de recht
variegata de bologna
madama issac pereira
cardinal de richeliu
Kazanlikul
paul tronson
iceberg
ferdinand prichard
alba plena
rosa persianea
graham thomas
baronul giron de lain
alt sfat nu cumpara cu bani putini pt ca atunci calitatea e pe masura pretului
eu am luat si la pachet cu 5 ron si la 20 euro rosa
bineinteles ca mai ok a fost cel scump
am un teren scirbos lutos daca la altcineva o rosa pusa odata cu mine s-a dezvoltat intr-un an apoi la mine s-a dezvoltat in 4-5 ani
na spor la cumparaturi
 
  • Like
Reactions: efi

LadyBug

Well-Known Member
Eu am vreo 20 de trandafiri luati de la bulgari si nu au nicio boala, unul singur s-a uscat in iarna asta nu stiu de ce, si i-am si inghesuit...
 

efi

New Member
multumesc mult. Am inteles ideea, nu ieftini. Bolovani pentru stancarie unde gasesc in Constanta? La un magazin erau 200 lei galeata, cam mult totusi.
 
www.planteo.ro La toamna va putem oferi bulbi de zambile pentru fortat, in scopul infloririi in februarie - martie. (circumferinta bulbi 18/19 sau 19/+). De asemenea vom avea varietati speciale de lalele, narcise si multe alte specialitati. Putem aduce foarte multe varietati de flori in special flori cu bulbi, rizomi, tuberculi. In curand vom adauga pe site noi varietati de bulbi!
Va asteptam oricand in situatia in care aveti nevoie de informatii suplimentare! Va multumim!
 
Sus