1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosirii acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Furnizori de flori cu siteuri web

Discuție în 'Furnizori' creată de EusuntCristian, 3 Ian 2015.

1. EusuntCristian

EusuntCristian Member

Localizare:
    Ramnicu Valcea
    Bun gasit si la multi ani ! Vreau sa-mi fac o gradina de vis si am nevoie de ajutor. As cauta pe internet ceva dar nu ma pricep ce sa aleg pentru gradina. Vreau flori ce se inmultesc fie prin radacina fie prin seminte si sa le am de cand pleaca iarna pana toamna tarziu. Flori absolut pentru infrumusetare si pentru a putea fi facute buchete si date spre vanzare. Daca aveti si dvs. si mi le puteti prezenta sigur cadem de acord pentru a le cumpara. Va multumesc, un an nou bun si Dumnezeu sa ne ajute !

2. EusuntCristian

EusuntCristian Member

Localizare:
    Ramnicu Valcea
    Nimenea ? Hello ? Ce forum despre flori mai este si acesta ? !!

3. liliann

liliann Member

Localizare:
    Bucuresti
    Iti scriu siteurile de pe care am cumparat flori, siteuri de care am aflat de pe acest forum.
    1. www.plant-shop.ro
    2. www.clematite.ro
    3. www.atlasplants.ro
    De asemenea, mai sunt si altele de unde au cumparat userii acestui forum, precum www.anthesis.ro sau www.ciumbrudplant.ro, altele nu-mi mai vin in minte momentan.
    Mai sunt niste siteuri poloneze (bilcsy,cebule, sadzawska) de unde s-au facut multe comenzi comune.
    Pe sunphoto sunt useri care vand flori.
    Poti cauta prin arhiva acestui forum si vei gasi diverse discutii pe aceasta tema.
    Sper ca te-am ajutat putin.

4. mirceaspc

mirceaspc Active Member Moderator

Localizare:
    Craiova
  5. danceonline

danceonline Member

Localizare:
    Bacau
    Bulboase (desi acum e cam tarziu):
    Peter Tiberiu / peticom via Okazii.ro

Arbusti si conifere:
    http://www.pepinieramizil.aaz.ro/

Trebuie sa va faceti iun plan si cereti informatii mult mai specifice, aveti sanse mai mari sa gasiti informatii si ajutor ! Iar daca vreti si "pentru a putea fi facute buchete si date spre vanzare", va recomand sa va mai documentati inainte de a sari cu capul inainte ...

Spor la documentare si la gradinarit!

6. geodezia

geodezia Well-Known Member

Localizare:
    dincoace de Carpati
    Buna Cristian acesta este un forum onorabil cu multi membri si preocupati de flori mulllte flori
    pe sunphoto uite citeva fete foarte serioase de unde am cumparat eu flori
    http://clematite.sunphoto.ro/
    http://cornelia79.sunphoto.ro/
    http://dianadia.sunphoto.ro/
    de asemenea daca urmaresti modul de a participa a comenzi poti participa cind se vor face comenzi in primavara la polonezi dar urmareste regulamentul ca sa poti participa

7. efi

efi New Member

Vă rog, tot caut și nu găsesc, care este site-ul "bulgarului" de unde mai cumpărați flori?

8. cristinaf

cristinaf Well-Known Member

Localizare:
    IS
    Ultima editare: 29 Mai 2015
  9. geodezia

Localizare:
    dincoace de Carpati
    a fost o incercare de promovare dar se pare ca u o boala si s-a renunatat la rosele bulgaresti
    multi au luat de la bulgari si au imbolnavit si restul rosariumului care l-au avut
    nu stiu ca sa spun
    am avut si eu luati vreo 3-4 dar i-am dat nu am mai intrebat cum s-au comportata fiind dati cadou

10. geodezia

Localizare:
    dincoace de Carpati
    dar trandafiri vezi ca are clematite parca la vase
    intraba da si tu telefoane acum \
    eu iti dau un sfat
    cauta trnadafiri remontati si mai ales rezistenti la iernile naoste mie mi-au rezitat bine
    rose de recht
    variegata de bologna
    madama issac pereira
    cardinal de richeliu
    Kazanlikul
    paul tronson
    iceberg
    ferdinand prichard
    alba plena
    rosa persianea
    graham thomas
    baronul giron de lain
    alt sfat nu cumpara cu bani putini pt ca atunci calitatea e pe masura pretului
    eu am luat si la pachet cu 5 ron si la 20 euro rosa
    bineinteles ca mai ok a fost cel scump
    am un teren scirbos lutos daca la altcineva o rosa pusa odata cu mine s-a dezvoltat intr-un an apoi la mine s-a dezvoltat in 4-5 ani
    na spor la cumparaturi

efi apreciază asta.
  11. LadyBug

LadyBug Well-Known Member

Localizare:
    Constanta
    Eu am vreo 20 de trandafiri luati de la bulgari si nu au nicio boala, unul singur s-a uscat in iarna asta nu stiu de ce, si i-am si inghesuit...

12. geodezia

Localizare:
    dincoace de Carpati
    na discutia a fost aici pe forum

13. efi

efi New Member

multumesc mult. Am inteles ideea, nu ieftini. Bolovani pentru stancarie unde gasesc in Constanta? La un magazin erau 200 lei galeata, cam mult totusi.

14. tudose_al3xandru

tudose_al3xandru Member

Localizare:
    Campina
    www.planteo.ro La toamna va putem oferi bulbi de zambile pentru fortat, in scopul infloririi in februarie - martie. (circumferinta bulbi 18/19 sau 19/+). De asemenea vom avea varietati speciale de lalele, narcise si multe alte specialitati. Putem aduce foarte multe varietati de flori in special flori cu bulbi, rizomi, tuberculi. In curand vom adauga pe site noi varietati de bulbi!
    Va asteptam oricand in situatia in care aveti nevoie de informatii suplimentare! Va multumim!

15. 16Florin

16Florin New Member

Distribuie pagina asta