Furnizori crizanteme

adrianam

Well-Known Member
Monika mi-a trimis un link catre un furnizor de crizanteme, foarte convenabil ca pret, daca facem o comanda comuna. Furnizorul este acesta:
www.florisol.ro
Cele mai scumpe sunt cele marunte si globuloase- ajunge firul la 1,2 lei si tb comandate tavite de 104 bucati.

Poate la primavara, daca sunt mai multi doritori, se poate organiza o comanda
 

monika 82

Well-Known Member
Wow ce frumoase sunt, stiti cumva care sunt conditiile de livrare, in sensul ca se livreaza tot asa o mare cantitate, adica 100 de bucati , ca la florisol?Multumesc!
 
Ultima editare:

geodezia

Well-Known Member
pai tot asa ca am vrut si eu cev ade la ei da ce sa fac cu as acnatitate mare
nu prea stiu ca la mine nu rezista alea mari globulare mor peste iarna nu au rezistat decit niste tufanele galbene de la Sica saraca
fie-i tarina usoara
ca s astau si dupa astea sa le scot iarna mai bine nu chit ca sunt superbe
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Annamaria, poti sa spui tu ce vrei, cand e vorba de frumusetea pe numele YOUKO Ambre, din catalogul cu -crizanteme la ghiveci cu flori mari (penultima pe pagina) , zau ca as face un efort sa o tin in ghiveci sau sa o dezgrop in fiecare toamna si sa o duc in beci :p Cred ca daca nu mai vrea nimeni pana la urma o sa comand singura o tavita din varietatea aia :-D
 

LadyBug

Well-Known Member
Aia chiar ca e frumoasa, de fapt, sunt cateva soiuri superbe de crizanteme, parca as vrea si eu cateva. Dar sunt prea multe la pachet si daca nu rezista nici iarna e cam greu cu ele. Poate doar sa le faci un solar mic.
Am vazut eu la cineva in Eforie ca si-a acoperit cu geam fiecare pomisor exotic (le-a facut cate o "cutie" pe masura fiecaruia) si au rezistat peste iarna, dar la noi e si clima putin mai blanda.
 

monika 82

Well-Known Member
Annamaria, poti sa spui tu ce vrei, cand e vorba de frumusetea pe numele YOUKO Ambre, din catalogul cu -crizanteme la ghiveci cu flori mari (penultima pe pagina) , zau ca as face un efort sa o tin in ghiveci sau sa o dezgrop in fiecare toamna si sa o duc in beci :p Cred ca daca nu mai vrea nimeni pana la urma o sa comand singura o tavita din varietatea aia :-D
Claudia nu esti singura, doresc si eu aceasta varietate, ma inscriu si eu, pana acum suntem doua!
 
Ultima editare:

geodezia

Well-Known Member
na ma la ce pret sunt ca ma intaritarati acolo vreo 5 buc ca sa ne adunam de alea 100 na ma bag si eu chit ca le pun in 2 galeti
si cind se face comanda si cind se dau banii ca eu problema cu maruntu
mie imi placeau din alea mari globulare grena , alb si galbene asa ma bag si eu ce ne adunam cite 5 buc nu mai mult
da sa ziceti la baba cit e bucata ca mai am ceva datorii de la rose
 

geodezia

Well-Known Member
aha na apoi sa ne adunam daca zici ca sunt asa ieftine merita sa ne adunam stiu ca blondy e din tara da flores asta mi se pare din polonia dupa cum scriu litela l taiata
vedem cite ne stringem si impartim cite o tavita intre noi
daca suntem 10 luam fiecare cite 10 buc daca suntem 20 luam cite 5 buc
daca vrea cineva mai multe dintr-un soi nu e bai sau mai putine
ne impartim noi cumva da sa ne adunam
de la alea globulare mi-ar place alea Romy ,bordoux rouge si galben doucer
na cu vedeti voi de care vreti si facem ce si cum ziceti voi
na voi mai tinere alte gusturi se da baba dupa voi nu e bai
 
Ultima editare:

LadyBug

Well-Known Member
Monika, cea rosie de mai sus e in oferta la ei? Oare le au si pe cele de care am amintit eu mai sus, sa-i intrebam?
 
Sus