Furnizori bujori

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Am comunicat in engleza... am platit prin paypal .

Da comanda a fost trimisa pe email... pare un om de treaba.

carla a spus:
E bun de stiut site-ul asta pentru la anul, acum s-a cam incheiat perioada de plantari. Cu domnul de acolo ai reusit sa comunici in engleza? Eu cu germana sunt cam paralela :oops:

Si cum ai trimis comanda, prin mail? Vad ca nu are sistemul cu pus in cos, sau e doar dezactivat acum :?
 

geodezia

Well-Known Member
bujori

2 vreau si eu
kinkaku siShimanishiki
asa ca la mine gata studiul pietii
am pus de lista
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Geo, eu am Kinkaku, l-am cumparat in primavara, mic dar a facut o floare. Sa stii ca nu e asa spectaculos ca in poze, floarea e grea si se apleaca.
 

carla

Active Member
Ce noroc pe capul meu ca astia nu trimit in Romania :mrgreen: Deja ma mancau mainile sa iau vreo doi bujorei, am butonat repede o comanda dar cand sa ma inregistrez vad ca Romania nu se afla printre posibilele tari ale posibililor cumparatori. Uite-asa fac eu economii la bugetul familiei :D
 

carla

Active Member
Multumesc Claude, dar nu vreau sa abuzez :D Parca vad ca iar vii cu masina plina de ghivece cu trandafiri, nu vreau sa te mai incarc si eu :rofl:
 

cristinaf

Well-Known Member
Si eu imi doresc mult un High Noon. Astept sa vad ofertele de primavara poate, poate, va aparea pe undeva.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce bine ca nu vii cu furnizori de pe aproape, ca tocmai ma uitam la un arbustiv din gradina Carlei si :salivat: Asa macar stau pe f...ul meu :evil:
 

geodezia

Well-Known Member
bujori

de la barni am luat eu anul trecut trandafiri .. firma serioasa plata pay pal dar nu am facut-o eu cineva din bucuresti a stiut ce si cum .. au avut palnte frumoase au inflorit in primul an de acolo am luar eu rosa purple eden .. ..
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu am deschis site-urile si le-am inchis urgent, nu e momentul pentru tentatii, acum :cry:
Da' tin minte :)
 

carla

Active Member
Oricum la bujori cea mai buna perioada de plantat e toamna, asa ca o sa incerc atunci o comanda. Poate pe site-ul ala nemtesc de unde a cumparat GeoPop
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Presco, nu sunt mari preturile pentru bujori 'cu nume". La Anthesis unde gasesti vreo 5-6 varietati sunt 55 de RON.
Sigur, nu se compara cu preturile din magazinele de gradinarit dar acolo nu vei gasi niciodata asemenea varietati :D

Daca se face comanda de bujori, pe mine una ma intereseaza. Multumim, Horea!
 
Sus