Furnizor - Polonia

Imi plac si mie crinii de aici si sunt interesata si eu . Ma pot ocupa ( daca sunt mai multi doritori) de centralizare )si daca nu se string mai multi de 10 si de colete.
 

LadyBug

Well-Known Member
Cred ca as vrea si eu cate ceva, inca nu am apucat sa vad exact ce anume, dar pe cand se face comanda, mai spre toamna? Listele o sa le facem de acum?
Am vazut deja ceva ce-mi doresc, si anume crin lankon vreo 3 bucati.
 

adrianam

Well-Known Member
I-am scris un mail, sa vedem ce raspunde!
Pe mine ma intereseaza hemerocalisii cel mai mult, dar nu am apucat inca sa vad toata oferta. :D
 

LadyBug

Well-Known Member
Si totusi, asta pare oferta de primavara pentru ca nu am vazut lalele, sau nu am stiut unde sa caut...
 

LadyBug

Well-Known Member
deci daca este oferta de primavara, inseamna ca mai e valabila sau tb sa asteptam oferta de toamna? Da, crini frumosi, unii ieftini, si hemerocallisi frumosi am vazut la ei si niste irisi ensata, dar deja ma vad iar cu o lista foarte mare si parca nu-mi convine...
 

adrianam

Well-Known Member
Mi-a răspuns ca zilele acestea încarcă oferta de toamna cu lalele, narcise si celelalte.
Pentru comenzile plasate înainte de 15 august va avea discount.
Livrările le face începând cu 1 septembrie pana la sfârșitul lui octombrie.
Plata se face cu 1-3 zile înainte de a trimite comanda.
Se apuca sa împacheteze plantele după ce intra banii trimiși.
Din păcate nu accepta plata prin Paypal ci numai prin transfer bancar, iar comisioanele la transferul bancar sunt destul de mari, cel mai mic comision este la Unicredit Tiriac, de 10 euro parca.
Transportul in Romania a scris ca este 26.90 euro. Nu mi-a zis nimic dacă depinde de greutate.
Daca va hotărâți sa facem comanda, deschid un subiect nou pentru comanda le ei.
Vreau si eu cate ceva, sa vedem si oferta la bulbii de toamna.
 

LadyBug

Well-Known Member
Eu nu mai sunt 100% sigura, astept oferta de toamna si apoi ma hotarasc, nu vreau sa incurc pe nimeni.
 

bradut

Well-Known Member
Adriana, ma gandesc ca, dupa ce afiseaza si oferta de toamna, sa deschidem un topic la comenzi comune. Vedem apoi cat revin taxele de fiecare, si in functie de asta ne decidem. Eu as vrea neaparat cativa crini de acolo, fiindca in alta parte nu i-am vazut.

Multumim pentru comunicare!
 

adrianam

Well-Known Member
Mie nu mi se pare prea scump. La 1000 pln, cat am aproximat eu comanda, daca de ia doar 26.90 euro pentru transport, cred ca depaseste cu putin 10 % cat am vazut ca ne ia benexcebule. Iar comisionul de 10 euro de la banca eu zic ca este acceptabil, pentru ca si Paypal lua un mic comision la transfer.
Vreau sa-mi deschid un card la Unicredit.
La swiatcebule mi s-a parut scump transportul.
 
Sus