Furnizor plante si seminte diverse polonez

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Pana la sfarsitul saptamanii asteia nu se inchide nimic, stai linistita Miki.
Intai trebuie sa ne confirme dupa care o sa avem 3-4 zile sa ne facem listele, ok?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
gradinar1 a spus:
Pana la sfarsitul saptamanii asteia nu se inchide nimic, stai linistita Miki.
Intai trebuie sa ne confirme dupa care o sa avem 3-4 zile sa ne facem listele, ok?
Pana atunci , joc de glezne pentru incalzire :rofl: :rofl: :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
:rofl: :rofl:
Mersi, Ancuto, de ajutor! Ma mananca palmele, nu de alta, poate mai plantam cate ceva in primavara :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Pai am inteles ca Mada face doar "conversatia" cu alde polonezii NU si pachetele.
Din toti cei care vor plante nu e nimeni care sa vrea si pachete?De facut nu de primit... :wink:
Numai intreb; din proprie si personala initiativa :)
 

poxicuta

Active Member
Gabiuta a spus:
Pai am inteles ca Mada face doar "conversatia" cu alde polonezii NU si pachetele.
Din toti cei care vor plante nu e nimeni care sa vrea si pachete?De facut nu de primit... :wink:
Numai intreb; din proprie si personala initiativa :)
daca stabilim concret pot sa ajut si eu
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Eu va propun asa: daca iese povestea, eu ma ocup de detaliile logistice mai putin de pachete (comanda, plata, transport).
Ramane de vazut ce facem dupa ce am vreo veste de la polonezi.
 

presco

Active Member
Ce mai stiti de polonezi? Parca au preturi prea bune ca sa fie adevarat...Si ce bujori...M-a luat cu palpitatii! :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Polonezii nu mi-au raspuns - am rugat o colega din Polonia sa le scrie pe limba lor :p si sa-i intrebe daca ne onoreaza sau nu comanda.
Revin cand am noutati
 

carmenushka

Active Member
Eu astept deschiderea listelor pentru ambele comenzi la polonezi ca sunt oameni seriosi si de treaba si au preturi cumsecade :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
R@MONA a spus:
veretregn a spus:
R@MONA a spus:
veretregn a spus:
Am stat o oră săîmi fac o listă ca să observ că la sfârșit nu fac decât trimiteri naționale. Dezamăgire. Mâine voi telefona la ei.
."
Nu. Mă refeream la celălalt site. http://nasionaswiata.pl/index.php?d=kontakt
Am telefonat, însă nu am reușit să mă înțeleg cu ei. Eu nu știu poloneza, iar ei nu știu engleaza, franceza, etc...
Am inteles. Eu cred ca livreaza si in afara Poloniei, pt ca pe site scrie :
"Conform reglementărilor, vom vinde doar în limba polonă. Condiţii pentru vânzarea cu amănuntul şi transport în străinătate sunt negociate individual cu fiecare client. Nouă Pentru achiziţiile în magazin pot plăti numai în contul bancar. Numărul de cont este dat la client după comandă. "
Cu scuzele de rigoare, rog un moderator sa mute discutiile despre clematis. :rugaciune:
Eu cred ca ne incurcam unii pe altii inutil, scuze. Veretregn, banuiesc ca pe tine te intereseaza o comanda separata si nu comuna - oricum, e bine de stiut ca polonezii livreaza si in afara.

Pe topicul asta vorbim despre furnizorul polonez de mai jos:
http://nasionaswiata.pl/index.php?d=kontakt
care, asa cum am mentionat, livreaza in Romania. Astazi ar trebui sa am un raspuns de la ei.
Haideti sa nu mai amestecam lucrurile - o sa deschidem un topic nou pentru furnizorul de clematite - va rog sa continuati discutiile despre acest subiect aici:
http://egradini.ro/forum/viewtopic.php?t=15933&start=15
Multumesc!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Late update, ca sa zic asa: livreaza doar SEMINTE in Romania :( - eu una ma declar dezamagita
 
Sus