Furnizor plante si seminte diverse polonez

iudit

Well-Known Member
Moderator
Am dat peste acest furnizor polonez care are pe linga varietate foarte mare de plante,bulbi,si preturi foarte bune!
http://nasionaswiata.pl/

Nu dati dupa mine ca va vreau numai binele! :evil:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Iudit, asta pare prea ieftin!!! Paritatea RON/PLN e cam 1/1 grosso-modo.
Eu ma bag la o comanda la astia :) - polonezii sunt f seriosi, eu lucrez chiar pt o companie din Polonia asa ca as zice ca am experienta cu ei
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai dai si tu click si vezi pozele si te lamuresti ce floare e :rofl:

Eu tocmai am gasit Piwonia- paeonia zice-se, la niste preturi de rupt gura targului, daca raportul zlot-ron e cam de 1 la 1 :eek:
 

geodezia

Well-Known Member
polonez

adevarul ca uite cautam o Lagerstroemia Indica si niste bujori arbustivi si vad ca aici au si un si alta

acu nu stiu cu preturile cum stam sa au in zloti
 

nick1971

Active Member
eu am dat un translate, nu e chiar ce trebuie, de ex eu vad rosu si translate zice albastru :rofl: oi fi eu daltonista :) Mada, zici ca e 1/1? mi se par ieftini amaryllisii de ex
 

geodezia

Well-Known Member
Ma Fixule da ce limbile ne incurca pe noi sa comandam si sa cumparam .. vezi de treaba ca in limbi ne descurcam, noi cu posetu e mai naspa .da lasam ruj lasam ciorapi lasam copii si luam flori
 

fixpix

Active Member
amu nah. io de aia m-am ras...de traducerile google.
da cred ca atata conteaza sa stim ce se vinde. seminte, plante, radacini, bulbi. etc
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nick, pai e allium, deci...usturoi :rofl:

Transportul...daca a mancat-o pielea pe Iudit, si uite ce ne-a agitat, ia sa dea ea cu google, sa vada, ca poate iese ca Ro e prin Africa :rofl:
 

nick1971

Active Member
Daca Mada, gradinar adica, se poate ocupa de plata, cu restul o ajut eu, daca nu e altcineva doritor
 

maresmarian

Member
eu am facut un cont pe acolo, dar nu exista nici o selectie de tara la checkou, sau in profil ...
s-ar putea sa ma insel.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Daca facem comanda ma ocup eu
Si vb cu polonezii mei poate gasim o solutie de transport mai ok decat curierul
Dar am nevoie de ajutor pt livrarea coletelor in RO ca stiu ce balamuc a fost cu comanda de la Gommer si nu vreau sa-mi bat singura cuie-n bocanci
 
Sus