Furnizor de irisi si hemerocalisi din Ungaria

Multumesc mult Annamaria am primit si eu coletul si intre doua intepaturi cu antibiotice am si reusit sa plantez. Putina ploaie de astazi sper sa ii ajute la prins. Inca odata multumiri pentru tot ce ai facut !:hug:
 

LadyBug

Well-Known Member
Au, dar ce de bolnavioare pe aici, multa sanatate si ai grija sa nu te extenuezi cu gradina zilele astea...
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Anna, poti sa-l intrebi ce mai are disponibil in afara de ce v-a trimis?
Nick , am primit o noua lista de la Ferenc , m-am gandit sa deschid un topic la comenzi ,bineninteles Tu o sa ai prioritate la ales .
va ajut cu plata si comunicarea dar din pacate nu o sa pot sa fac coletele ,pt ca am o perioada foarte aglomerata :(
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Anna, am primit si eu coletul, inca de joi, multumesc mult, numai ca n-am mai apucat sa intru pe forum.
 

carla

Active Member
A ajuns si la mine coletul, multumesc mult :hug:
Eu abia peste o saptamana - doua ii plantez, astept sa se mai usuce pamantul ca atata a plouat anul asta la mine ca musteste pamantul de apa. Mi-au putrezit cateva soiuri de irisi in gradina, asa ca astept vremuri mai bune ca sa pot planta.
Deocamdata am pus cutia la beci, cred ca stau mai bine acolo decat in mlastina din gradina :oops:
 

emilia68

Active Member
Rizomii de irisi nu au nimic..chiar daca stau mai multe zile neplantati! Va spun din proprie experinta! In anul 2012 am cumparat niste rizomi dar au intervenit niste probleme de sanatate in familie si nu am avut timp sa-i plantez..au stat trei saptamini in cutie... dupa care i-am plantat..anul acesta asa s-au prezantat:
http://emilia68.sunphoto.ro/2014_Flori/97526811
 

LadyBug

Well-Known Member
wooow, ce de irirsi frumosi! mie imi era tare frica pentru ca nu i-am plantat inca, atunci pot sa ma calmez. Oricum sper ca maine dimineata sa ii plantez. Inca ceva am observat: cred ca pamantul de la teren e tare prost, la parinti acasa irisii au crescut uriasi, la fel si lalelele, pe cand la teren sunt destul de mici, desi au soare mai mult decat la parinti... sa vedem la anu', am mai adus ceva pamant mai bun sa il ingrasam...aaa, plus capsunile nu aveau nici un gust, desi anul trecut au avut ceva gust...
 

nick1971

Active Member
Nick , am primit o noua lista de la Ferenc , m-am gandit sa deschid un topic la comenzi ,bineninteles Tu o sa ai prioritate la ales .
va ajut cu plata si comunicarea dar din pacate nu o sa pot sa fac coletele ,pt ca am o perioada foarte aglomerata :(
Saru-mana! astept lista!:hug:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Bebe,mergi repede la comenzi ca in seara asta dau comanda,luni sau marti vre sa trimita coletul Ferenc:-)
 
Sus