Furnizor de irisi si hemerocalisi din Ungaria

geodezia

Well-Known Member
la mine 2 din 18 dar macar au crescut frumos
i-am pus separat de rsstul as ac astiu si eu pe unde ii am
eu nu ma grabesc am rabdare ca matusalem
de la bakker am unu care imi infloreste dupa 6 ani incheiati
il astpt cu sufletul la gura sa ii vad floricica
asa ca si de aici macar vad ochii la 2 anu asta
 
Mie imi infloresc 4 cumparati anul trecut de la Ferenc , astept sa se deschida sa le fac sedinta foto. Am mai avut unul cu tija florala dar l-am gasit rupt :( , probabil pisicile sunt vinovate de asta.
 

nick1971

Active Member
la mine doar 1 din 17 infloreste, dar m-am obisnuit sa nu infloreasca in primul an si am rabdare pana la anu' :)
 

nick1971

Active Member
daca ma mai puteti lua si pe mine in calcul cand faceti comanda si vor fi disponibili... am si eu o lista :rugaciune:

Agressively Forward
Arabella
Black is Black
Carnival Song
EPICENTER
GNU FLASH
Last Hurrah
Liaison
Noctambule
Ocelot
Tiger Honey
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Geo ,nu e nic unu remontant :rofl:

Nick ,eu deja am dat lista lui Ferenc ,sa vedem cand ne da lista cu disponibili ,chiar ieri am vorbit cu el si e foarte suparat , ca unele soiuri ce a cumparat anul trecut de afara foarte scump ,nu sunt cea ce ar trebuii sa fie :(
mi-a zis ca dupa inflorire ne spune exact ce si cum :D
 
Annamaria ai reusit sa iei legatura cu Ferenc acum dupa ce s-au dus florile irisilor sa-ti spuna ce si cum ? Chiar sunt curioasa sa stiu cum a fost anul acesta pentru el , daca s-au inmultit si au inflorit conform asteptarilor .
 

laural

Well-Known Member
Am vrut si eu sa scriu dar mi-am tot dat peste maini :mrgreen: , si eu sunt nerabdatoare sa vad ce ne poate trimite...
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mi-a scris sapt trecuta si a zis ca probabil dupa data de 20 se apuca de inventariat ,scos ,numarat etc, e foarte ocupat pt ca lucreaza in trei schimburi ,dar noi suntem primii pe lista lui . :)
are unele soiuri pe care i-a pierdut ,are cateva soiuri foarte scumpe ce a cumparat de afara si nu corespund :(
dar o sa ne trmita lista exacta cu ce are pt noi .


ps : ieri am citit postarea Roxanei ,ma pregateam sa raspund ,dar m-am luat cu treaba si am uitat :oops: :pumni: scuze fetelor !
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mda ,din pacate :(
nu stiu exact ce a luat si cu cat ,dar e foarte suparat ,a zis ca a dat foarte multi bani,si a primit ceva ce avea deja si pe langa era destul de comun .
 
Eu cred ca toate neplacerile astea cu nepotrivirea soiurilor e posibila in mod special la un amator dar pentru furnizori cu prestigiu e incalificabil. La mine de ex a inflorit French cancan in doua exemplare dar chiar nu m-am suparat. Intamplarea ( sau soarta ?) a facut sa fie plantati unul langa celalalt si sa infloreasca in primul an altfel as fi crezut ca s-au corcit.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Inteleg ca nici la tine nu a corespuns ce ai luat de la el? :eek: eu nu am urmarit topicul de irisi sa vad ce ziceti de ei :oops:
 

laural

Well-Known Member
Mai tineti minte ce batalie a fost anul trecut pe French cancan :tavalit: si s-au nimerit la tine doi ? Asta-i buna :giggle:
 

laural

Well-Known Member
Annamaria eu sunt tare incantata de irisii primiti, marea majoritate au inflorit, din cate imi dau seama au corespuns cu ce stiu ca am cumparat. Nu i-am etichetat asa ca nu am tinut chiar o socoteala exacta. Cativa mi-au putrezit, dar cred ca a fost si vina mea...
 
Sus