Furnizor de irisi si hemerocalisi din Ungaria

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
ma bucur ca incep sa ajunga coletele desi nu ma asteptam chiar azi :eek:
sper sa fiti multumite ,acolo unde rizomii au fost mici din start asa le-a scos omul ca doua mai mici sunt lipite ,a incercat si el ca totul sa fie ok ! iar eu am incercat sa le aleg in asa fel ca toata lumea sa primeasca si mici si mari ,sa nu fie probleme :D

sper sa pot sa transfer si banii cat mai repede ,sa nu mai astepte prea mult omul .
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Anna, a ajuns si coletul meu, multe multumiri pentru implicare si efort!

Cu banii...doar cei de la Nick nu au intrat?
 

laural

Well-Known Member
Annamaria sarut mana pt tot :rose: :rose: :rose: :hug: Au ajuns si la mine, i-am si plantat :dans: Vreau sa va spun ca la mine dupa atatea ploi pamantul era uscat uscat :eek:f: . Am udat cam cu 1/2 litru de apa la fiecare, sper sa ploua maine :marfa:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Claude , da mai astept banii de la Nick si gata dau drumul :D
Laura , ce harnica esti ,eu inca nu i-am plantat pe ai mei :oops:
 

laural

Well-Known Member
sannamaria a spus:
Claude , da mai astept banii de la Nick si gata dau drumul :D
Laura , ce harnica esti ,eu inca nu i-am plantat pe ai mei :oops:

Da... da... foarte harnica sunt, am apucat sa-i spun sotului meu ca primesc irisii si trebuie sa ajung la " gradina " asa ca el dragutul ma astepta in fata blocului cu masina si 2 bidoane de apa ;-) (care s-au dovedit cam putine ) , cu o seara inainte ne-am cam ciondanit si cred ca vrut sa se revanseze :p ....cam asta e explicatia harniciei mele.
 

gabrielais

Active Member
M-a sunat si pe mine de la posta, a ajuns coletul; din pacate eu ajung abia luni in localitate si il voi ridica; oricum nu as fi putut sa ii plantez pana saptamana viitoare asa ca stau bine acolo :)
Mii de multumiri fetelor :hug:
 

geodezia

Well-Known Member
:) :)
tinind cont ca ieri a fost Marina si circovii am pus irisi in apa ca pe rose pentru hidratatre ..asa ca azi la plantat
 

adrianam

Well-Known Member
Au ajuns si la mine! Arata foarte bine!
Partea mai proasta este ca abia luni voi putea sa-i plantez- in cel mai bun caz.
I-am pus cu radacinile intr-un ghiveci si am pus ceva pamant pe ele. Sper sa reziste pana luni!
 
Am plantat si eu aseara rizomii. Nu i-am pus la hidratat dar i-am stropit bine la plantare mai ales ca zona in care i-am pus era uscata cremene .Sper sa fie ok.
 

carla

Active Member
Azi am reusit in sfarsit sa ajung si eu la posta si am ridicat coletul, irisii au ajuns foarte bine
Multumesc frumos Anna, ca ai facut posibila aceasta comanda :hug:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
am reusit sa transfer banii pt irisi :whew: si comisionul nu a fost 10 euro ci 2207 ft adica 33,9 lei ,deci mi-a ramas 11 lei de la comision :gandit: nu stiu cum astia de la banca cum de nu stiu exact cat e comisonul :nu-mi_place:
 
Sus