Furnizor de irisi si hemerocalisi din Ungaria

claude

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Na belea :rofl: Poate se uita sannamaria pe forumurile din Ungaria, poate afla cat e de serios si daca are marfa de calitate ;-)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

pe site scrie ca livreaza incepand cu 20 august pana la mijlocul lui octombrie .
si nu scrie nimic despre livrare in alte tari .
 

geodezia

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

:cry: :cry: ce ma enervati eu nu mai am bani da acolo citiva ?he ce faceti intaritati mirtanu si dupa aia il parasiti ?
 

geodezia

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

:cry: :cry: wow cite feluri de irisi fratilor si de crini de aia de apa hemoraclisi exista ... ce frumuseti ..ma omorirati nu ma mai uit e belea mare :incapatanat:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

doriti sa-i scriu omului sa-l intreb ce si cum ? pe site scrie ca mai mult e colecionar si nu traieste din magazinul asta virtual ,si e posibil sa raspunda mai tarziu la mail .

oricum numai la sfrasitul verii ar trimite si si daca raspunde greu pana atunci avem timp sa discutam cu el :rofl:
 
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

sannamaria a spus:
doriti sa-i scriu omului sa-l intreb ce si cum ? pe site scrie ca mai mult e colecionar si nu traieste din magazinul asta virtual ,si e posibil sa raspunda mai tarziu la mail .

oricum numai la sfrasitul verii ar trimite si si daca raspunde greu pana atunci avem timp sa discutam cu el :rofl:
cred ca nu ar fi rau, daca poti si nu te superi . Pana la toamna avem timp sa coasem si sa descoasem la comenzi :D . Multumesc !
 

geodezia

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

repede repede ca totusi poate poate vrea si acu sa ne dea cite ceva din frumuseti :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

dar scrie clar pe site ca trimite doar in toamna .
pana atunci Geo iti mai refaci bugetul :rofl:
 

geodezia

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

e da mi se lungesc ochii si uitam de el ..... as ataeim raul de la radacina mai ales ca a picat comanda aia de seminte rare
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Mi se pare ciudat ca trimite doar toamna :? Asta pentru ca momentul potrivit pentru separarea irisilor este dupa inflorire, toti furnizorii europeni seriosi furnizeaza dupa jumatatea lui iulie...oare de ce asta doar in septembrie-octombrie? Ca ideea e ca dupa replantare rizomii trebuie sa se prinda pana la venirea frigului, altfel sunt riscuri mari sa putrezeasca peste iarna din cauza umiditatii...
 

geodezia

Well-Known Member
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

pai da vad eu ca veti sa va rideti de mine pina la urma ... hai ma fiti serioase nu ma mai ofticati atita ... :pumni: :pumni:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Re: furnizor irisi si hemerocalis ungaria

Claude , zice ca trimite incepand cu 20 august .
 
Sus