Furnizor de irisi si hemerocalisi din Ungaria

laural

Well-Known Member
Si eu am facut la fel cu cei de anul trecut....I-am plantat ca sa fie plantati. Nu mai zic ca la un moment dat au intrat si oile unui vecin in gradina si mi-au mancat irisii pana la rizom....desi parca stiam ca sunt otravitori.
Acum vreu sa-i scot si pe ei si odata cu acestia noi si sa-i pun ca la carte, o sa fac rost si de nisip ca sa nu-mi mai putrezeasca ....asa e planul !
 
Am modificat lista cu Noctambule , daca mai sunt observatii va rog sa le faceti, sincer nu mai tin mine ordinea exacta si eu stiam ca cei care au facut completari pe parcurs i-am trecut cu alta culoare dar e posibil sa fi omis. As vrea sa stiu cat mai e transportul intern per kg sa pot face centralizarea.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
acum m-am uitat anul trecut a fost 10 euro taxa de transfer bancar ,sper ca si acum tot atata e ,ca am tot cautat pe net ,dar atat de multe comisioane sunt ca ma incurc in ele :rolleyes:

posta e 1 kg =2,56 lei
2kg 2,56+1,20
3kg 2,56 +1,20+1,20
si tot asa mai departe
 
Am pus si comisionul de 10 euro pentru transfer bancar si 2 lei /colet ambalarea . Sa -mi spui Anna daca e mai mult. Vreau sa stiu si daca cursul pentru forint e mai mare de 1.5 lei/100 forinti .
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Nu cred sa fie mai mare de 1,5 se schimba cam zilnic dar nu cred sa urce peste 1,5.
Roxana e bine asa cum ai calculat,multumesc pt cea ce faci ,eu acum nu as fi avut timp sa m ocup,am o perioda dementiala:sweating:
 

LadyBug

Well-Known Member
Si mie imi trebuie contul pe mp, sper sa ajung maine dupa-amiaza, dau mesaj dupa, multumesc frumos, Anamaria.
 

laural

Well-Known Member
Fetele va rog mult sa-mi ziceti si mie cat am totalul de plata ( nu pot vedea centralizatorul de la servici ).
Anna cat ai comisionul de incasare daca fac ordin de plata din alta banca ?

Sarut mana!
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
am trimis la toata lumea contul ....sper :blush: daca am omis pe cineva sa strige :)
sa-mi dati adresele va rog pe mp ,teoretic ar trebui sa am ,dar nu vreau sa gresesc ,si sa trimit la altcineva irisii :D
 

geodezia

Well-Known Member
am trimis pm cu adresa sper sa nu fie tirziu vineri sa pun banii in cont cind ajung la tg jiu daca ajung mai devreme pun mai devreme .multam
 
Sus