Furnizor de irisi si hemerocalisi din Ungaria

adrianam

Well-Known Member
Multumin, Annamaria! :D :hug:
Mai caut si eu dupa irisi remontanti si imi pun si eu listuta mea, sper sa nu fie prea lunga!
 

bradut

Well-Known Member
sannamaria a spus:
am primit raspuns :D
a spus ca exact o sa ne spuna dupa inflorire ce ne da ,la inceputul lui iunie .
mi-a promis ca o sa avem prioritate ,prima data ne da noua si dupa aia daca mai ramane da si la atii :)
Multumim, Anna! :rose:
 

LadyBug

Well-Known Member
sannamaria a spus:
am primit raspuns :D
a spus ca exact o sa ne spuna dupa inflorire ce ne da ,la inceputul lui iunie .
mi-a promis ca o sa avem prioritate ,prima data ne da noua si dupa aia daca mai ramane da si la atii :)
:dans: ce bine, bravo, bravo, pupici! Eu vroiam toti irisii, nu jumatate din ei! Noroc cu Anna ca a fost pe faza si suntem acum primii! Multumim foarte mult!
 

LadyBug

Well-Known Member
adrianam a spus:
Multumin, Annamaria! :D :hug:
Mai caut si eu dupa irisi remontanti si imi pun si eu listuta mea, sper sa nu fie prea lunga!
Ba sa fie, ba sa fie ;-)
Anul urmator putem face schimb intre noi.
 

laural

Well-Known Member
:tavalit: :tavalit: Da da infloreasc pe sustache doar noaptea si cei care sufera de boala asta , iriscusita acuta ( cum zice Ninapopa ), umbla ca somnambulii sa-i gaseasca cu orice pret :rofl: :rofl: :rofl:
 

LadyBug

Well-Known Member
laural a spus:
:tavalit: :tavalit: Da da infloreasc pe sustache doar noaptea si cei care sufera de boala asta , iriscusita acuta ( cum zice Ninapopa ), umbla ca somnambulii sa-i gaseasca cu orice pret :rofl: :rofl: :rofl:
Pai si umbli cu lanterna prin gradina la miezul noptii ca sa le vezi florile? :? Bine ca nu am comandat, la mine inseamna ca nu ii vedeam infloriti, am un teren situat la capatul orasului unde nu prea merg asa, nitam-nisam noaptea.
 

geodezia

Well-Known Member
e rideti voi rideti da sunt culorile U Craiova de fapt vechea stiinta .. noi am fost crescuti cu fotbalul din Banie ce mai era pe vremuri in studentie aveam abonamente moaca si ne duceam toti de la Ise la fotbal toti ani ..ca erau studenti la noi ..am crescut cu Lung pe culoarele faculatatii ce stiti voi
 

George

Member
Anul trecut mi-am cumparat 13 bucati de irisi de la acest colectionar, au trecut toti cu bine peste iarna, acum ramane sa-i vad infloriti. :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
LadyBug a spus:
[
Pai si umbli cu lanterna prin gradina la miezul noptii ca sa le vezi florile? :? Bine ca nu am comandat, la mine inseamna ca nu ii vedeam infloriti, am un teren situat la capatul orasului unde nu prea merg asa, nitam-nisam noaptea.

:tavalit: :tavalit: :tavalit: :tavalit: :tavalit: Lady, Laura glumea :tavalit:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
La mine doar doi din cei 10 parca nu infloresc, in rest toti au tijw florala :) Culmea e ca nu infloreste exact ala dupa care eram cu limba scoasa, practic pentru el am intrat in comanda :rofl:
 

laural

Well-Known Member
Asa se intampla de obicei :) . Mie mi s-a pus pata acum pe irisii iberica Rustavi, Elegantissima si pe altii cu pata neagra....nu stiu de unde s-ar putea achizitiona :mrgreen: , nu am gasit nimic pana acum.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
na ce ma bucur ca infloresc ,asta inseamna ca nu au fost chiar asa de mici :clap:
trebuie sa-i caut si eu pe ai mei ,nici nu stiu unde i-am plantat si nici nu stiu ce am luat :oops: sunt cam pe lanaga cu irisii ,in plus am mai primit de ici colo cateva care mi-au placut in poze ,dar habar nu am, ce am in materie de irisi :tavalit:
 

laural

Well-Known Member
Eu mi-am facut shema la plantare, pt. ca I-am pus frumos in rand , schema pe care evident am pierdut-o :cry: , asa ca astept sa infloresca si sa-i identific :)
 
Sus