Furnizor bulbi.nl

As putea sa va aduc lalele Purissima la preturi foarte bune, circumferinte disponibile: 10/11, 11/12 sau 12/+. Va transmit un mesaj privat cu oferta detaliata!
 

geodezia

Well-Known Member
na tu noi suntem amatoare asa cum am spus aici am discutata am citit ce ai spus eu de ex nu am unde sa pun nu am spatiu am doar 5-6 bucatele de pamint de cite 10 mp plin cu de toate rose narcise lalele care rezista ca e pamintul lutos capanule crini gladiole plus weigele calini citiva pomi pusi de umbra ca fructe nu fac deoarece da bruma cind infloresc irisi nu spun ca am pus si un mur de asta fara spini care mi-a nenorocit nite rose na unde sa pun 200 de lalele acum am luat niste narcise ca am o obligatie fata de o doctorita ca am destule
na mai imi odream niste lalele de alea batute rosu cu galben de miroase f frumos si rosii rosii cu floare mare
na nu vad cum am ris de tine
na daca te superi sa ne spui nu ne mai dam cu parerea la ce postezi
 

Ariana

Member
Bulbii pe care ii cumparati trebuie sa aiba pe eticheta sau in descriere, trecut faptul ca se vor naturaliza. Adica ca an de an vor iesi florile cu aceeasi vigoare, iar bulbii se vor inmulti.
Daca dupa 3-4 ani scoateti din pamant bulbii mama, ar trebui sa vedeti ca au pe langa bulbul plantat, alti 2-3 bulbisori. Pe acestia daca ii separati si ii plantati separat anii urmatori vor produce lalele identice ca cele produse de bulbul mama.

Daca comerciantul nu are trecut pe eticheta acest lucru intrebati-l. Este obligat sa va spuna ce cumparati si cum se comporta pe viitor. Cereti detalii si insistati sa afiseze acest lucru. Producatori ca si cei din Olanda, trebuie sa stie si sa va raspunda acest lucru (daca va interesati). Acest lucru ar trebui sa-l cunoasca si sa-l comunice si revanzatorii. Altfel se bazeaza pe faptul ca oricum nimieni nu stie, nimeni nu intreaba si se cumpara in continuare si soiurile care au acest neajuns.
Adevarul este ca sunt frumoase tocmai cele care apar doar un an - doi si dispar.
 
Sus