Fuchsia - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Fuchsiile mele 2011 - ep. 1 - Aprilie 2001
- primul bobocel aparut...

- toti cei care o vedeau spuneau ca nu e deloc estetica, asa, doar cu niste frunze aplecate... dar eu stiam ce o sa devina

- in forma asta a fost cumparata, nu aveam nicio idee ce culoare vor fi florile, eram tare nerabdatoare sa le vad

- primul puiut prins de mine la fuchsie. Dupa 20 de puiuti pe care am incercat sa ii prind asta-toamna, este singurul care a supravietuit

- fuchsia de anul trecut, care a supravietuit tare bine iarna trecuta.



Ep. 2 - Mai 2011



Ep. 3 - Iunie 2011

- o noua achizitie

- aici e deja a doua inflorire... cand era in floare, mai bogat, nu am reusit sa il fotografiez. Nu stiu de ce a doua oare nu a mai facut flori asa mari

- si aici primele flori era uriase... chiar erau imense, cand am cumparat-o, dar dupa aceea nu au mai fost la fel.

- o frumusete

- o si mai mare frumusete. De acum grija principala este: ce fac la iarna?! Dar sper sa trecem cu bine.

Va urma... episodul urmator... de data asta nu fuchsiile mari vor fi vedetele, pentru ca ele au avut ceva accidente... Un vant puternic aparut cand nu era nimeni sa le adaposteasca le-a cam rupt si acum suntem in convalescenta putin... Dar urmeaza sa va arat copiii vedetelor... In aprilie, cand am cumparat majoritatea fuchsiilor, am incercat sa pun si puiuti la prins, cum m-a invatat doamna de la care am cumparat. Si am un procent de reusita de 90%. Deja au inflorit. Sunt foarte fericita!
 
Meli, multumesc, superbe si ale tale!
Annamaria, a ta cea roz este frumusica foc! Tot inainte, anul trecut si eu tot cu una de asta roz am inceput :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Rami ! e superba !!!!!
Amalia ! incerc sa ma abtin ca si asa nu am loc pt iernat :roll: si pina acum la mine nu a reusit sa treca iarna nici o fuchsie :roll:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ana,gindeste pozitiv asa ca mine:am alte plante la fel sau chiar mai frumoase :rofl: :rofl: :rofl:
Cum nici la mine nu merg de loc....m-am invatat cu ideea. :)
 

melimeli

Active Member
si cea de la gabiuta a inceput sa infloreasca :dans:

iar cea alba parca e rochie de mireasa :) pe zi ce trece tot mai multe flori :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Amalia,mie nu de iarna imi e teama...ci de VARA :( ,de canicula ,de 40 de grade la mine in curte :cry:
 

taia

Active Member
Frumoase ca frumoase,dar de ce sunt asa mari pozele,ca eu le-am pus mici ? :eek:
Cum sa le micsorez,ca nu stiu,si ocupa tot spatiul. :rofl: :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus