Fuchsia - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

iudit

Well-Known Member
Moderator
Fucsiile care sunt inflorite momentan;

Clima la mine este mult mai umeda,fiind Muresul aproape,dimineata e ceata si umezeala asta le place plantelor.
 

carmenushka

Active Member
Doamne! Iudit, ce frumuseti ai tu acolo!!!
Din pacate si puiutii mei se ofilesc, nu stiu ce sa le mai fac, sa-i duc pe Colentina la umezeala?! :)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Imi pare rau pentru ale voastre,sincer va zic ca anul asta nu am avut nici o pierdere.
 

popescu gp

Well-Known Member
fuchsia

Felicitari Iudit;eu vad ca fuchsiile mele ma parasesc orice as face si am facut;dar ce sa le fac ?;ma reprofilez pe gesneriacee
 

elenafles

Active Member
Iudit sunt minunate :marfa: .Ce bune le merge.Ale mele s-au chinuit saracutele anul acesta.Nu stiu ce nu le-a placut.Cred ca au racit cand le-am scos afara in mai ca mult timp au stat pe loc.Acum parca si-au mai revenit. :D
 

carmenushka

Active Member
Superbe!!! Stii cum face lupul in desene animate? cum i se face limba covor si ii ies ochii din cap si face ca trenul? ei, asa ma simt eu cand vad asa frumuseti! :rofl:
 

nutilepadat

Active Member
Multumesc fetelor :D .Se pare ca le prieste la Sibiu,este primul an in care m-am incumetat sa le achizitionez.La anul maresc colectia :wink:
 

kerkyra

Well-Known Member
Am nevoie de un sfat: Am tinut afara un ghiveci cu o fucsie amarata, napadita de lanosi, care incepea sa-si revina. Dar vantul din zilele acestea mi-a rupt un lastar pe care tocmai aparusera frunzulite noi. Lastarul este lemnificat, nu foarte gros, cam de 20 cm, si se bifurca in 2 ramurele verzi. Cum sa fac sa il inradacinez? Sa tin lastarul cu partea lemnificata in apa? Sa pun ramurelele verzi in pamant (cu pet, fara)?
 

lucia_lucia

Member
Si mie mi s-a intamplat un lucru asemanator cu o fuchsie , i s-a rupt o ramurica dar la mine are 5 cm si am pusa in apa la prins si acum are radacina :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus