frunze si crengute

sorina

Active Member
iata o idee care sper sa va placa si sa o faceti si voi :mrgreen:



ce ziceti ? incercati ???
 

alfa

Active Member
:visator: E extraordinar de frumos Sorina. Si de bun gust. Felicitari ! :clap:

PS: Cu ce lipesti? Cu silicon la cald?
 

sorina

Active Member
Multumesc :| Da cu pistol cu silocin la cald in general :mrgreen:
La mere nu am folosit nici un lipici doar ata de macrame si una maro foarte rezistente :!:
 

AbraMack

Member
Felicitari!!!! Intr-adevar, frumos si de efect!!! :clap: :clap: :clap:

Ne poti descrie si procedeul realizarii, pentru cei curajosi...dispusi sa incerce? :wink:

Multumim frumos ca ne impartasesti asa lucruri faine!!! :D
 

sorina

Active Member
BINEINTELES AbraMack ca doar de aia am postat pozele si zau ca o sa reusesti si tu si oricine :mrgreen: :wink:
Iti formezi din ziare sau stereopor forma dorita ( in acest caz MAR ) peste care asezi pur si simplu frunze colorate una peste alta si le legi cu ata , sfoara etc iar la urma le-am dat cu lac . Crenguta din mijloc este dintr-un mar din gardina dar poate fi orice copac . Frunzele sunt din PINZA DE SAC vopsite cu spray auriu . Adauga orice iti trece prin cap , orice crezi tu ca ti-ar placea .... ma refere forma , materiale etc . Lasa-ti fantezia sa ZBURDEEEEEEE :) :) :) :)
Chiar sunt curioasa sa vad ca ai facut .
PS. In realitate sunt mai frunmoase decit in poza ( ca dovada ca nici nu le mai am :rofl: :rofl: :rofl: )
 

lelia

Well-Known Member
Nu ma mir, ca nu le mai ai .......primul gand care mi-a venit in minte ,cand le-am vazut : oare nu le-o vinde ?cat or costa ? ce interesante si inedite sunt creatiile si multe astfel de ganduri frumoase .
Frumos !!!!
Spor, imaginatie, vanzare frumoasa si banoasa :D
 

sorina

Active Member
Lelia , nu am sa spun pretul lor , din motive firesti ca suntem pe un site de flori si plante :wink: Eu vi le arat in ideea de a impartasii cu voi aceste creatii personale si poate va inspira si pe voi . :oops:
Vreau sa zic ca nu mai am absolut nici un produs din cele lucrate si cred ca am lucrat vreo 100 ( animalut , decoratiune, ghivece ) etc . Toate se dau foarte repede si pretul este unul MODIC , cel mai mult la ele este IDEEA SI MUUUUNCA si PLACEREA DE A LE LUCRA . Faptul ca sunt apreciate imi umple sufletul de bucurie .
 

Narcy

Member
Doamne,Sorina,ce frumuseti!!!!!Iti multumesc ca ne incanti sufletul cu asa minunatii,nici prin cap nu mi-ar fi trecut cu ce ai fi putut face decoratiunile.Sa inteleg ca animalutele sunt facute tot asa din ziare?Multumesc,multumesc,multumesc ca ne spui si modul in care le realizezi.FELICITARI :D
 

sorina

Active Member
Narcy , multumesc si ma bucur ca va incita aceste lucruri .... ca sa faceti si voi :wink: Animalutele sunt pe schelet de butere uscat , pentru decvoratiuni uscate :!: Banuiesc ca nu ai asa ceva . Atunci STEREOPOR care il gasesti cam peste tot . SUCCES si sa vad si eu ce ati lucrat :? :? :? :? :?
 

sorina

Active Member
Citeva noi idei de decorare a ghivecelor la indemina oricui :D :wink:
Dupa cum vedeti , talas ( sau fin ) roscova , ceva material sau hirtie creponata ( cu textura tare ) si ce mai are omul prin casa : boabe de cafea , de orez , etc
 

mymo

Active Member
Presco,din ce am inteles eu din prezentarea Sorinei,aia nu e sfoara,e bumbac dintr-un mop :)
 

sorina

Active Member
Presco , stelutele sunt facute din tulpini de trandafiri , ;asate la uscat si apoi lipite cu silicon cald cap la cap in forma de stelutza, apoi am infasurat sfoara peste forma respectiva , am bagat-o in vopsea lavabila pura ( nediluate ) iar dupa uscare am spayat-o cu auriu ( argintiu )
Este multa munca dar eu zic ca merita sa incerci :D
Mymo :rofl: din mop am folosit la infasurarea cu alb de pe coronitza , ca sa fie un contrast cu partenocisul uscat :wink:
 
Sus