Friesia - Kordes 1973

anasstasia

Active Member
Noooo, la mine nu merge cu asa ceva. Am pus peste 100 anul trecut si nu s-a prins unul. Asa ca merg doar pe varianta inradacinata. Trebuie sa recunosc ca nu le am.
 

elipopa

Active Member
anasstasia a spus:
Noooo, la mine nu merge cu asa ceva. Am pus peste 100 anul trecut si nu s-a prins unul. Asa ca merg doar pe varianta inradacinata. Trebuie sa recunosc ca nu le am.
stai sa vad ca am mai pus eu asta toamna, daca s-au prins iti trimit eu cu radacina! cand o sa infloreasca cei pusi cu sticla te anunt daca am sau nu!
asta daca nu gasesti de cumparat!
 

maxie

Member
anasstasia a spus:
O sa caut sa cumpar. Multumesc frumos insa, esti o scumpa.
Eu l-am cumparat de la Coral anul trecut cam pe la inceput de aprilie si a facut mai multe valuri de flori.Cred ca este o floribunda rezistenta.Merita sa ti-l cumperi.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Il admir de mult, e un trandafir superb. Cred ca va poposi un exemplar si in gradina mea :D
 

anasstasia

Active Member
Pentru un trandafir, stau cuminte cu comand ala Coral. Cel mai probabil in toamna. Am spart norma primavara aceasta la trandafiri. Am cumparat 34 :oops: :oops: :oops: :oops:
 

elipopa

Active Member
anasstasia a spus:
Pentru un trandafir, stau cuminte cu comand ala Coral. Cel mai probabil in toamna. Am spart norma primavara aceasta la trandafiri. Am cumparat 34 :oops: :oops: :oops: :oops:
n-ai fost deloc cuminte! sper sa ai la vara o gradina a rozelor de vis!
 

anasstasia

Active Member
Chiar nu am fost. Nici macar nu-mi propusesem sa cumpar ceva in primavara aceasta si uite unde am ajuns. Chiar nu ma pot controla... :cry:
 

carla

Active Member
Stai linistita, ca sunt altii mai bolnavi ca tine. Eu am cumparat 37 trandafiri :)
Problema la mine e ca nu mai am loc, deja trebuie sa mai donez din trandafirii vechi :(
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
nici eu nu sunt mai sanatoasa ,dar eu acum am luat doar vreo 6 [ in toamna vreo 24 ] ,maine intentionez sa scot un th vechi in locul caruia o sa pun iarasi alt trandafiri :tavalit:
 
Sus