1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosirii acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Freesia

Discuție în 'Bulboase' creată de Simona D., 30 Ian 2008.

1. marean

marean Active Member

Superbe,absolut minu8nate !
    Parfumul cred ca e imbatator!

2. Simona D.

Simona D. Member

Localizare:
    Arad
    Parfumul nu e foarte puternic dar e superb :indragostit:

3. Leanna

Leanna Member

Localizare:
    Chisinau
    E foarte frumoasa Simona!!!!! :)

Pe a mea cineva a reusit s-o fringa, de nevoie am taiat-o si am pus-o in vaza...in schimb am remarcat boboci si la frezia nr 2 :)

4. liza

liza Member

Localizare:
    dolj
  5. marean

marean Active Member

Foarte frumoasa,sa-ti traiasca si la mai multe!

6. Simona D.

Simona D. Member

Localizare:
    Arad
  7. marean

marean Active Member

Daca gasesi frezii ( in special batute ).poate imi dai si mi...un buzzz :mrgreen: , tare imi oresc cativa bulbi ( cand am avut sansa,am zis ca nu am ce sa fac cu ditamai pachetoiul de 80 de bulbi :cry: :cry: :cry: :cry: ) .

8. Simona D.

Simona D. Member

Localizare:
    Arad
    In primavara erau pe aici plin de bulbi galbeni si mov, din aia la pungulite de 10 buc. aduse din Ungaria. Nu am vazut insa duble.

9. cornelia

cornelia Fondator Membru staff

Localizare:
    Bucuresti

10. Fleur

Fleur Active Member

Localizare:
    Campina
    Au fost prin septambrie. Mie mi-a luat o prietena de la cora din cele batute.

11. Gabiuta

Gabiuta Well-Known Member Moderator

Localizare:
    La periferie
    Fleur si le-ai pus???Sau mai astepti?Sunt curioasa cum iti vor merge :?

12. Viovett

Viovett Member

Daca mai vedeti pe undeva, anuntati va rog.

Fleur, inteleg ca ai experienta :D In anii trecuti ai fortat bulbii ? Eu asa procedez cu lalelele si narcisele - le tin vreo doua luni in frigider si apoi le plantez in ghivece - si la mijlocul lui februarie am "recolta". La frezii insa sunt incepatoare ( asta in cazul fericit in care voi mai gasi bulbi ).

13. iudit

iudit Well-Known Member Moderator

Localizare:
    Aiud
    Luni am vazut in Kaufland.Poti incerca la magazinele de specialitate,mai mici.Si in Ambient erau,daca nu ma insel.

14. roxy

roxy Member

Localizare:
    Ramnicu Valcea
    Eu am intrebat de bulbi de toamna la o florarie si mi-a spus ca inca nu au adus :eek: . Dar oare cand au de gand? La mine in Kaufland nu prea mai exista nimic, s-au cam vandut toate, din cauza asta m-am hotarat sa comand de undeva dar nu frezii

15. Viovett

Viovett Member

Am fost la Kaufland ( ambele din Buc pe care le stiu Obor si Barbu Vacarescu) si n-am gasit bulbi de fresie. Ambient avem in Buc ? Unde ?

16. Gabiuta

Gabiuta Well-Known Member Moderator

Localizare:
    La periferie
    Nu nu avem.La celelalte hiper nu ai incercat??Poate totusi..........
    Cine mai merge pe la aceste marketuri???Hai sa ajutam fata cu niste bulbi de fresie :D

17. Viovett

Viovett Member

Am primitara bulbi de freesia . A fost o prietena la Metro Voluntari si a gasit (aviz amatorilor).
    Multam frumos pt. gand bun Gabiuta! :D

18. mimish

mimish Active Member

Localizare:
    Constanta
    eu am primit prin comanda la kertimag...am luat si simple si cu floare dubla! acum astept minunea! :)

19. ste

ste Member

Localizare:
    Braila
    Eu le-am plantat cam de o luna, deja au peste jumatate de m, dar de data asta nici urma de tija florala...

20. Fleur

Fleur Active Member

Localizare:
    Campina
    Eu am unele intr-un ghivecel de anul trecut puse. Au inflorit in primavara, au intrat in repaus si acum au vreo 10 cm si s-au inmultit ca ar trebui sa le schimb ghiveciul. Bulbii de batuate inca nu i-am plantat dar o s-o fac zilele astea.

Distribuie pagina asta