Flox / Phlox

miki70

Active Member
alfa a spus:
Gabiuta am cumparat radacina in primavara. Se vindeau la pachet precum bulbii.

Mikishor, ma bucur :D Natasha nu e, ca abia v-a inflori pentru prima data si la mine anul acesta...sper cel putin :oops:
Alfa :rose: iti multumesc inca odata, chiar dc nu e Natasha e phlox :visator: , e pentru prima data cand am ac platuta in gradina. Mai am le la Elipopa :hug: 2 culori care cred ca va face si ac bobocei in curand si de la soacra , de la vecina de bloc.... phlox-phlox... :hipnotizat: Sper sa se inmulteasca pentru ca-mi place foarte mult.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Multu de raspuns Alfa.E bine de stiut.Miki sa pui poze neaparat cu tot ce iti infloreste :)
 

carla

Active Member
Asta-i culoarea la Blue Boy? Ma asteptam sa fie mai albastra :(
Daca stiam ca iese asa nu-l cumparam, mai ales ca mai am phlox de nuanta asta prin gradina ...
 

elipopa

Active Member
carla a spus:
Asta-i culoarea la Blue Boy? Ma asteptam sa fie mai albastra :(
Daca stiam ca iese asa nu-l cumparam, mai ales ca mai am phlox de nuanta asta prin gradina ...
si eu sunt cam dezamagita! astazi o sa fac poze ca s-au deschis mai multe flori!!! ma asteptem si eu la alta culoare! asta este!!
 

elipopa

Active Member
multumesc Ramona, si mie imi place mult, de cand imi doream si eu.....am cumparat de la Anthesis in primavara!!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cind am citit postarea ta am intrat in priza asa ca am dat telefon la firma respectiva .Au insa numai la ghiveci.Voi lua asa caci nu e greu de mers pina la ei.Am ochit si intr-o curte un alt model :) asa ca...poate-poate...imbogatesc colectia.
Sunt curioasa daca acel ""baiat albastru va fi altfel la mine :?
 

carla

Active Member
Eu am plantat tot primavara asta Blue Boy si Bright Eyes de la Anthesis si nici macar boboci n-au inca :( O fi mai frig la mine, da nici chiar asa ...
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ramona,9 lei.Vrei?
Carla da,din pricina frigului.
La mine cel care sta la umbra nu are nici un boboc...ceilalti din soare da,sunt in plina floare.O sa il mut si pe el neaparat.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ok.Ma duc luni sau marti in functie de ce imi comunica domnisoara de acolo si te anunt.
 

alfa

Active Member
Se pregatesc si tufele mele sa infloreasca. Numai cele albe vor sa creasa in cer fara sa faca panicule. :? Cea mai harnicuta:
 

popescu gp

Well-Known Member
plante ierboase de gradina

Foarte interesant,vad ca aproape peste tot phloxul a inflorit ,dar la mine nu are de cand ,macar o tufa din cei vechi macar
 
Sus