Flox / Phlox

crinutza

Member
Foarte frumoase Alfa :D Si ale mele au cam aceleai culori dar nu sunt atat de bogate in flori,oare de ce?le lipseste ceva?nu au soare toata ziua dar am si o tufa de cativa ani careia ii merge bine la umbra.Imi pare rau ca nu pot pune poze nu stiu de ce nu mai pot incarca pe picassa.
 

bebe Iris

Active Member
alfa a spus:
Si mini-colectia mea pozata azi:




Inca nu au inflorit toate. :D
Sunt minunate!!!
Ai o rosioara superba :D
Imi place mult si a doua, rozulie, imi place si a treia, Blue Boy cred :visator: Imi plac toate, sunt grozave!!!
 

elipopa

Active Member
minicolectie??!! si mai ai de inflorit??!! sunt minunate!!!
eu astept cu sufletul la gura pe cel orange si pe cel rosu, dar abia se misca, blue boy nu mi-a iesit ce trebuia si acum am emotii!!!
 

alfa

Active Member
Foarte frumoase toate 4 Cornelia! :D M-am minunat inca odata de ce gradina botanica aveti acolo :eek:
 

elipopa

Active Member
si ai mei infloriti pana acum:



Mai am pe cel rosu luat in primavara de la Anthesis dar anul acesta nu cred ca ma va onora cu floricele!
si-mi doresc tare mult si alte culori!!!
 

bebe Iris

Active Member
elipopa a spus:
si ai mei infloriti pana acum:



Mai am pe cel rosu luat in primavara de la Anthesis dar anul acesta nu cred ca ma va onora cu floricele!
si-mi doresc tare mult si alte culori!!!
Suuuper frumosi! Al treilea este grozav! :D
 

alfa

Active Member
Foarte frumosi! Portocaliul e minunat! :visator:

Pe cel mov inchis (de langa cel alb) de unde l-ai luat?
 

elipopa

Active Member
alfa a spus:
Foarte frumosi! Portocaliul e minunat! :visator:

Pe cel mov inchis (de langa cel alb) de unde l-ai luat?
il am eu de mult in gradina! e de fapt ciclam! daca vrei iti dau ca am gradina plina!
 

alfa

Active Member
Multumesc Eli! Daca zici ca e ciclam, s-ar putea sa fie la fel ca cel pa care il am de la Happy! :D
 
Sus