Florile din gradina in 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc dragele mele! Este primul an cand irisii mei au reinflorit atat de frumos. In anii trecuti, se formau florile dar inghetau imediat peste noapte. Acum a fost mult mai cald.

bradut a spus:
Carmen, vezi c-ai ratacit niste poze cu irisi, din vara, printre imaginile astea de noiembrie. :rofl: (eh, asa-i cand vezi ca la tine e iarna, nu-ti prea vine sa crezi ce vezi la altii :rofl: )
Uite, te tii de glume, iar fetele chiar te-au luat in serios :rofl:


Miki: da, trandafirul rosu este Fairy King.
 

bradut

Well-Known Member
Caramell a spus:
bradut a spus:
Carmen, vezi c-ai ratacit niste poze cu irisi, din vara, printre imaginile astea de noiembrie. :rofl: (eh, asa-i cand vezi ca la tine e iarna, nu-ti prea vine sa crezi ce vezi la altii :rofl: )
Uite, te tii de glume, iar fetele chiar te-au luat in seios. :rofl:
Cine ma cunoaste... . :rofl:

Da, am glumit. :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator





Si e totusi noiembrie la sfirsit...
Mai sunt.Rozele pline de boboci,tufanelele,niste cirduri de petunii si craite...
 

emilia68

Active Member
Pana acum la mine nu a fost bruma...niciodata nu am avut o toamna asa de lunga fara sa fie afectate floricelele de frig! :D
Dar de saptamana viitoare vine frigul :nu-mi_place:
 

MihaelaR

Member
fisulix a spus:
Intr-adevar e ceva surprinzator totusi ca la 1 decembrie sa mai am asa ceva in gradina:
Pana la urma nu o sa mai avem 4 anotimpuri,zilele astea credeam ca vine primavara asa frumos si cald a fost,sa vedem de saptamana viitoare ,ca pentru noi este bine ca nu a venit iarna ,dar pentru pamant ar cam trebui ceva ploi/zapada.
Foarte frumoase,daca ai observat parca culorile sunt si mai vii acum.
Sa auzim numai de bine! :clap: :hug:
 

happy

Well-Known Member
Doina,avem si noi flori frumoase in gradina dar sunt in alb-negru ca pe vremea lui Ceasca! :rofl:


Iar in solar am regina noptii si osteospermum
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus