Florile din gradina in 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

happy

Well-Known Member
popescu gp a spus:
Happy cand incepe sa se raceasca bine ,scurtezi planta pana la 10cm si o musuroiesti;in primavara da singur.
Acum mi-am adus aminte de unde am semintele!Multumesc! :marfa:

Nicoleta de unde ai facut rost de rachitan(prima poza)?Caut si eu de mult ,stiu ca se gasesc pe toate drumurile prin jud. Sibiu dar trebuie luat dupa ce infloreste! :D
 

nick1971

Active Member
happy a spus:
popescu gp a spus:
Happy cand incepe sa se raceasca bine ,scurtezi planta pana la 10cm si o musuroiesti;in primavara da singur.
Acum mi-am adus aminte de unde am semintele!Multumesc! :marfa:

Nicoleta de unde ai facut rost de rachitan(prima poza)?Caut si eu de mult ,stiu ca se gasesc pe toate drumurile prin jud. Sibiu dar trebuie luat dupa ce infloreste! :D
e vorba de floarea roz? :) daca de ea e vorba, nu stiu cum a ajuns acolo, eu o consideram o buruiana dar am lasat-o in pace ca-mi place floarea ei :D
 

happy

Well-Known Member
Cu ocazia asta ai aflat cum se numeste.Eu am luat una inflorita de la munte(pe langa Sighisoara dar s-a uscat :( ) Este cautata de albine de aceea ma intereseaza!Daca se inmulteste vreau si eu o radacina! :pa:
 

nick1971

Active Member
happy a spus:
Cu ocazia asta ai aflat cum se numeste.Eu am luat una inflorita de la munte(pe langa Sighisoara dar s-a uscat :( ) Este cautata de albine de aceea ma intereseaza!Daca se inmulteste vreau si eu o radacina! :pa:
multumesc de identificare :D hai ca ma uit daca pot sa separ din ea si-ti trimit cu drag, adica cu posta :rofl:
 

sorina

Active Member
am si eu mov in romania si infloreste minunat iar ca floare taiat pori face minunate aranjamente :giggle: :giggle:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus