Florile din gradina in 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

happy

Well-Known Member
Galbenele sunt Anasstasia sa-ti faci ceai din florile ei!!Eu am salvia sclarea inflorita dar nu stiu la ce este buna dpdv medicinal :?: In schimb este o frumusete de floare ce pateaza gradina in roz


Mai am de la Claudia kinophia ,anul asta a inflorit prima oara!

Azi a inceput sa infloreasca eremurus portocaliu de la Claudia.Este tare frumos,o sa facem schimb Claudia la toamna,imi dai galben si iti dau portocaliu :rofl:
 

lelia

Well-Known Member
Happy,salvia aceea e foarte frumoasa ,mi-ar placea o tarla cu aceasta planta :visator:


cateva floricele si la mine .


 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
La cum face florile rasarind prin toate incheieturile :) si multe si bogate cred ca o sa faca o tona de seminte.Sper sa reusesc sa string si eu sa dau cui vrea.Altfel nu stiu cum se poate inmulti. :?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Frumos, bujorii, Geo!

Miki la tine deja au inflorit crinii! Eu mai am de asteptat putintel...
Fairy-ul siclam are culoarea exact ca in poza? Daca e asa, sigur e diferit de al meu. Si forma florii difera.
 

miki70

Active Member
Caramell a spus:
Frumos, bujorii, Geo!

Miki la tine deja au inflorit crinii! Eu mai am de asteptat putintel...
Fairy-ul siclam are culoarea exact ca in poza? Daca e asa, sigur e diferit de al meu. Si forma florii difera.
E ca in poza, te ia de ochi :) Facem schimb in toamna de butasi :hug:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator



Cite ceva si de la mine.
Crinii au inflorit si la mine numai ca eu am numai albi clasici.de obicei infloreau spre mijlocul lunii,acum sunt mai vrednici si foooooooooooarte ina;ti din cauza ploilor.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Da,ea este.Se face tufa si cind infloresc toate este foarte decorativa.Imi place albastrul in gradina.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am primit anul trecut in cadrul unui schimb unul sau doua fire.A inflorit chiar anul trecut dar anul asta s-a indesit incredibil.
 

popescu gp

Well-Known Member
Frumoase flori de gradina aveti desi ploaia a cam stricat unele socoteli;sincere felicitari tuturor ce au expus foto recent.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus