Florile din Gradina 2014

claude

Well-Known Member
Moderator
Elianna, daca nu gasesti iti strang seminte si anul viitor ai floricele, doar sa-mi spui ;-)
 

taia

Active Member
E minunat la tine Roxana, si te cred ca ai vrea sa stai tot timpul acolo. Acum primavara, in fiecare zi mai apare cate ceva nou, plantele cresc si infloresc, intr-o veselie.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Au mai inflorit: Spanz - Narcise


Spanz: sezonul lor se apropie de sfarsit, majoritatea celor deschise la culoare au devenit verzulii.






Narcise:

Au mai inflorit:

Mono









Duble






Duo-trio






Multi


 

helisananca

Member
Mie imi aduceti primavara in casa prin pozele dumneavoastra.Cuvintele sunt de prisos florile spun tot..le iubiti si va iubesc la randul lor e clar.
 

Roxana Peled

Active Member
taia a spus:
E minunat la tine Roxana, si te cred ca ai vrea sa stai tot timpul acolo. Acum primavara, in fiecare zi mai apare cate ceva nou, plantele cresc si infloresc, intr-o veselie.
Multumesc Taia! :D Din fericire nu mai am mult si ma intorc acasa! :dans:
Mai prind si eu ceva din primavara.

Claude, sunt mortali dediteii tai! Presupun ca sunt mai varsnici un pic ca sunt mult mai stufosi ca ai mei :gandit:
 

taia

Active Member
Deci Geo, m-ai imbolnavit cu spanzul.
Dupa cate observ, in aceasta primavara dupa epidemia de artari si rhododendroni, a mai venit una peste mine : spanzul. :)
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Inseamna ca esti norocoasa ca se preteaza la tine rhododendronii..... la Caransebes verile sint asa de fierbintzi, ca au shanse putine sa treaca peste vara chiar in zona protejata.
 

taia

Active Member
popgeo a spus:
Inseamna ca esti norocoasa ca se preteaza la tine rhododendronii..... la Caransebes verile sint asa de fierbintzi, ca au shanse putine sa treaca peste vara chiar in zona protejata.
I-am plantat in locuri semiumbrite, sub pomi.Sunt feriti si de arsita soarelui si de curenti .
 

bebe Iris

Active Member
Roxana Peled a spus:
Imi plac toate florile tale dar de niste primule chiar as avea nevoie. E singura planta care imi lipseste in mod nejustificat din gradina.
Cand te intorci, sa-mi scrii adresa sa-ti trimit primule de gradina super rezistente :D
 

Roxana Peled

Active Member
[quote="bebe Iris] Cand te intorci, sa-mi scrii adresa sa-ti trimit primule de gradina super rezistente :D[/quote]

Phiiiiii, ce draguta esti!!!! :hug:
Multumesc din suflet! Din acelea vreau, rezistente, normale, de gradina! Nu sunt chiar usor de gasit. Cel mai usor de gasit sunt cele cu flori mari de la supermarket dar acelea nu imi plac la fel de mult, imi dau sentimentul de salata colorata :D
Din avion iti trimit adresa :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Vaaaai, si imi dai din toate 3? Sunt superbe!!!
Pe cea galbena am tot vazut-o pe la fete, nici nu stii de cand mi-o doresc :indragostit:
Multumesc mult, mult!!! :*
 
Sus